Fyzicky napadl seniora a okradl ho.

Chrudim – Začátkem března zažil senior z Chrudimi noc, na kterou by nejspíš raději zapomněl. V noci na jeho okno a dveře v domě klepal neznámý muž. Senior přestože trpí Parkinsonovou chorobou a pohybuje se pomocí mechanického chodítka, šel otevřít, aby zjistil, co se děje.

Přes jeho odpor se pachatel dostal dovnitř do domu, kde muže fyzicky napadl a požadoval po něm peníze. Ze strachu z dalšího fyzického napadení mu senior slíbil, že mu peníze dá. Pak si muž ze seniorovi peněženky vzal hotovost a ještě mu odcizil jeho mobilní telefon. Pachatel na poškozeného apeloval, aby nic nehlásil policii, jinak si ho zase najde. Poškozený se svými zraněními skončil v nemocnici. Přesto, že byl zraněn, dokázal policistům neznámého pachatele popsat.

O několik dní později podezřelého muže za použití donucovacích prostředků zadrželi kolegové z Krajské pořádkové jednotky policie Pardubického kraje. Sedmadvacetiletý podezřelý následně putoval do policejní cely a byl obviněn ze zvlášť závažného zločinu loupeže a přečinu porušování domovní svobody. Poté jsme dali podnět k podání návrhu na vzetí muže do vazby, kterému Okresní soud v Chrudimi vyhověl. V případě prokázání viny může skončit za mřížemi až na deset let.

Autor: por. Mgr. Dita Holečková – tisková mluvčí policie Pardubického kraje
Zdroj a foto: Policie ČR