Finále kvízu PLUS rozhodlo o vítězi v soutěži „Kraje pro bezpečný internet“…

Pardubický kraj – Finále soutěže v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet se uskutečnilo v uplynulých dnech na krajském úřadě. Projekt je realizován pod záštitou Asociace krajů ČR v úzké spolupráci s Policií ČR a společnostmi CZ.NIC, Microsoft a Gordic, jako odbornými garanty.  Hlavním cílem projektu je zvýšit informovanost žáků základních a středních škol o rizicích internetu, možnostech prevence a pomoci.

 „Vysvětlujeme žákům našich škol, že internet je dobrý sluha, ale špatný pán. Prostřednictvím e-learningových lekcí, kvízů a soutěží pro žáky všech věkových kategorií projekt nenásilnou formou připraví žáky na správné reakce na nebezpečné situace,“ sdělil radní pro školství Bohumil Bernášek

 Lekce lze dobře využít v hodinách práce s počítači nebo v rámci primární prevence i v ostatních předmětech. Obsah lekcí je velmi dobře zpracován formou interaktivních metod a doplněn videozáznamy. V devíti připravených kurzech jsou zpracována aktuální témata typu sociální sítě, kyberšikana, sexting, stoolking atd.

V rámci projektu Kraje pro bezpečný internet se uskutečnila od května do poloviny listopadu online soutěž pro žáky ve dvou věkových kategoriích. Při správném zodpovězení dvaceti kvízových otázek z oblasti bezpečného chování na internetu byli všichni úspěšní soutěžící z jednotlivých měsíčních kol zařazeni do celkového losování o hodnotné ceny od společnosti Microsoft a Gordic s.r.o.

Do soutěžního kvízu se v České republice letos zaregistrovalo celkem 33 579 žáků. Z Pardubického kraje jich bylo 1 806, z toho bylo 1 686 úspěšných řešitelů. Zapojeno bylo 55 středních a základních škol z našeho kraje.

Už po čtvrté byl spuštěn i kvíz PLUS pro pokročilejší řešitele. Pět nejrychlejších žáků ze 122, kteří úspěšně kvíz vyřešili, se utkalo 11. prosince ve finálovém kole o hodnotné ceny. Vítězem se stal Patrik Landsman, Gymnázium, Pardubice, Mozartova. Na druhém místě skončila Beáta Hrdličková, Gymnázium Česká Třebová. Třetí byl Jakub Kadava, Gymnázium Ústí nad Orlicí.

Nejvíce žáků se zapojilo do soutěže na těchto školách:  

Střední průmyslová škola chemická Pardubice
Gymnázium Ústí nad Orlicí
Střední odborná škola a střední odborné učiliště Lanškroun
Vyšší odborná škola a Střední škola technická Česká Třebová
Gymnázium Pardubice, Dašická
Střední škola zdravotnická a sociální Pardubice
Gymnázium a Jazyková škola Svitavy
Základní škola Chrast
Základní škola Pardubice – Polabiny, Družstevní
Základní škola Pardubice, Bratranců Veverkových

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •