Festival vzdělávání pomáhá pedagogům v profesním růstu…

Litomyšl – Čtvrtý ročník festivalu „Nakopněte svoji školu“ se konal od 23. do 25. února na zámeckém návrší v Litomyšli. Jedná se o festival vzdělávání, který nabízí přednášky a workshopy pro pedagogy. Hlavním tématem byla „inspirace“. Učitelé přijíždějí z celé republiky i ze Slovenska. Nad celou akcí převzal záštitu krajský radní pro oblast školství Bohumil Bernášek.

„Oceňuji velmi zajímavý program festivalu, který je hlavně určen pro učitele, kteří pracují na svém osobním rozvoji. Počet účastníků svědčí o velkém zájmu, kapacita akce bývá naplněna několik měsíců dopředu. Všem kantorům, kteří se tímto způsobem vzdělávají, velmi fandím, jejich žáci se mohou těšit na zajímavé a inovativní učební metody. Festival je navíc výbornou prezentací Pardubického kraje a města Litomyšl,“ sdělil Bohumil Bernášek, radní pro oblast školství.

Do Litomyšle přijelo na festival téměř 200 účastníků. Další dorazili na přednášky určené pro veřejnost. Během tří dnů se uskutečnilo více jak 30 přednášek a workshopů za účasti 40 lektorů z České republiky i ciziny. Mezi nimi byla i respektovaná a úspěšná učitelka, ředitelka a poradkyně v oblasti vzdělávání Susanna Bäckman z Finska nebo marketingový a reklamní expert Martin Jaroš. 

Festival vzdělávání pomáhá pedagogům v profesním růstu
« 1 z 5 »

„Cílem festivalu je přinášet především inspiraci a motivovat. Řadě učitelů dnes hrozí vyhoření a podobné akce jim mohou pomoci nabít baterky. Chceme, aby účast na festivalu v Litomyšli byla i tak trochu odměnou za práci, kterou učitelé dělají,“ řekl David Zandler, ředitel příspěvkové organizace Zámecké návrší, která konferenci pořádá. Kromě přednášek a workshopů byl pro účastníky připraven i neformální program, v rámci kterého si pedagogové předávali své zkušenosti.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •