Falešní zámečníci v Pardubicích narazili…

Pardubice – Bezpečnostní zámek za 4 999 Kč nabízí podvodníci seniorům. Aby podtrhli věrohodnost, mají s sebou živnostenský list, orazítkované doklady i historku o tom, jak stoupá počet vykradených bytů v okolí.  

Jejich revírem je celá republika, ale v Pardubicích narazili. V domě je totiž potkal pracovník bezpečnostní agentury, kterému se hned něco nezdálo. Dva muže si natočil na mobil a rychle informoval strážníky.

Hlídka na místě zjistila, že podvodníci důvěřivé seniorce namontovali na dveře obyčejný zámek, který byl dokonce ještě o bezpečnostní třídu horší než ten, který paní měla. Takový zámek stojí na internetu tisícovku, ale falešní zámečníci jej naúčtovali až pětinásobně dráž.

Strážníci seniorce původní zámek opět namontovali zpět, kdyby podvodníci měli kopie klíčů. A zatímco strážník měnil zámek, kolegové šli po stopě. Vydatně jim s tím pomohl samotný oznamovatel. V rámci své práce hlídá herny a právě tam na jednoho z dvojice natrefil, jak hraje automaty. Případem se nyní zabývá Policie ČR. 

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •