Evropské fondy pomohou s opravou dalších mostů a silnic za 300 milionů korun…

Pardubice – Radní Pardubického kraje na svém pondělním jednání rozhodli o výběru dodavatelů na modernizaci dvou mostů a dvou silnic spolufinancovaných z Integrovaného regionálního operačního programu. Celkově se jedná o stavby za více než 300 milionů korun.

„Významným způsobem se posunujeme v jednotlivých úspěšných žádostech na modernizace silnic a mostů z Integrovaného regionálního operačního programu. Důležitou zprávou v rámci těchto čtyř staveb je, že jsme se v některých případech dostali až na necelých 70 procent předpokládané ceny. Zároveň se nám daří zkracovat délky staveb, což je určitě pozitivní signál pro řidiče. V případě mostu v Přelouči jsme se například dostali na 2/3 předpokládané délky stavby,“ řekl 1. náměstek hejtmana pro oblast dopravy Michal Kortyš.

Oprava mostů v Dolní Dobrouči a Přelouči

Demolice stávajícího a stavba nového mostu přes Dobroučku na silnici II/360 v Dolní Dobrouči vyjde kraj na necelých 12 milionů korun. „Do výběrového řízení se nám přihlásilo sedm uchazečů s tím, že nejvýhodnější nabídka činila necelých 12 milionů korun včetně daně při délce realizace 110 dní. Stávající most bude zbourán a postaven nový o délce necelých 16 metrů,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast investic Roman Línek.

Druhým mostem, u kterého krajská rada rozhodla o výběru dodavatele, je ten mezi Přeloučí a Břehy. „Problematiku stavu mostů přes Labe řešíme v posledních letech velmi intenzivně. Připravujeme se na velké investice do mostu Pavla Wonky a do mostu v Řečanech nad Labem. Ten mezi Přeloučí a Břehy je z finančního hlediska nejméně náročný a vyjde nás na 40 milionů korun včetně daně. Důležité je, že se nám podařilo v rámci soutěže zkrátit délku stavby na 2/3 z předpokládané doby,“ řekl hejtman Martin Netolický.

Nová silnice z Jevíčka do Jaroměřic vyjde na 70 milionů

Modernizace za přispění evropských fondů se dočká také silnice II/371 z Jevíčka do Jaroměřic. „Téměř tříkilometrový úsek, který začíná v Jaroměřicích na křižovatce se silnicí III/36620 a končí v Jevíčku na křižovatce s ulicí Okružní, vyjde na 69 milionů včetně daně,“ řekl hejtman Netolický, podle kterého se jedná o další významnou investici do oblasti Moravskotřebovska a Jevíčska. Součástí investice je modernizace dvou mostů, stavba nových opěrných zdí či autobusových zálivů.

Spojnice Třemošnice a Seče

V loňském roce byl otevřen modernizovaný úsek silnice 343 z Trhové Kamenice do Horního Bradla a v plánu je pokračování až do Seče. Krajští radní v pondělí schválili výběr dodavatele na modernizaci navazujícího úseku silnice 337 ze Seče do Třemošnice. „Jedná se o jednu z nejnáročnějších staveb, a to nejen z hlediska finančního, ale i z důvodu plánování objízdných tras, protože budeme opravovat více než osmikilometrovou trasu z Třemošnice přes Podhradí, Starý Dvůr, Kraskov, Žďárec u Seče až do Seče na křižovatku s II/340. Výsledná cena je 180 milionů včetně daně, což je 76 procent z předpokládané hodnoty,“ řekl krajský radní pro regionální rozvoj a evropské fondy Ladislav Valtr.

Celkový finanční objem za tyto čtyři stavby činí 300 milionů korun. „Podmínky Integrovaného regionálního programu nám umožňují čerpat evropskou dotaci až do výše 85 procent způsobilých výdajů projektu. Proto se snažíme být vždy maximálně připraveni na jednotlivé vyhlašované výzvy, ve kterých jsme obecně velmi úspěšní,“ doplnil radní Valtr.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

 
 
 • Na Pardubickém závodišti se opět bruslí!
 • Pardubice – Provoz Zimního sportovního parku byl zahájen. Na Pardubickém závodišti se bude od prosince až do února příštího roku

   
   
 • Univerzita Pardubice pozve budoucí studenty na Den otevřených dveří online…
 • Pardubice – Zájemce o studium osloví Univerzita Pardubice letos už pouze online. Plánovaný Den otevřených dveří na všech sedmi fakultách

   
   
 • Ateliéry pro umprumku v Ústí nad Orlicí patří mezi krajské priority v oblasti školství…
 • Ústí nad Orlicí – Hejtman Martin Netolický a radní pro oblast školství Josef Kozel navštívili v pátek město Ústí nad Orlicí.

   
   
 • Opilý řidič zapomněl svítit. Polámaný po skoku z okna zápasil se strážníky i zdravotníky…
 • Pardubice – Mikulášský víkend a strážníci v Pardubicích při něm od pátku do neděle řešili 320 událostí. Policistům strážníci předali dvě

   
   
 • Kraj chce na úpravách haly na Dašické spolupracovat se sportovními kluby…
 • Pardubice – Přestože sportovní hala na Dašické v Pardubicích spadá pod správu přilehlého gymnázia, to jí obvykle využívá jen na hodiny