Enteria arena bude hostit významné mezinárodní šampionáty

Pardubice – Stejně jako v loňském roce, tak i letos pardubická enteria aréna přivítá špičkové sportovce a stane se domovem pro několik velkých sportovních událostí. S podporou radnice se tu, v rámci sportovních dní v aréně, odehraje například reprezentační zápas mužů v basketbalu, mistrovství ČR v synchronizovaném bruslení nebo Stabedo open, tedy největší billiardový turnaj v ČR a ve střední Evropě. 

Chceme využít celého potenciálu multifunkční enteria arény, proto jsme velmi rádi, že i letos podpoříme konání těchto sportovních akcí mezinárodního a celorepublikového významu. Pardubice jsou městem sportu a sportovní dny v aréně toto tvrzení jen potvrzují," prohlásil první náměstek primátora Jakub Rychtecký, který je zodpovědný za sport a ekonomiku.

V pardubické aréně se tak s podporou města tento rok odehraje reprezentační utkání v rámci kvalifikace o mistrovství světa v basketbalu mužů. „Ve čtvrtek 23. února zde čeští lvi vyzvou Francouze, bronzové medailisty z mistrovství světa, se kterými by měl přijet 219 centimetrů vysoký super talent a pravděpodobná jednička draftu do NBA Victor Wembanyama. O dva dny později se v enteria areně uskuteční mistrovství ČR v synchronizovaném bruslení, na které se předpokládá účast okolo 400 závodníků," přiblížil nejbližší akce náměstek Rychtecký. Na začátku července bude aréna plná kulečníkových stolů a na konci roku bude hala hostit mistrovství ČR žactva a dorostu ve veslařském víceboji. Součástí sportovních dnů v aréně jsou i akce Hrajeme spolu za Pardubice a School match 2023, které proběhly na začátku roku. V současně době ještě probíhají jednání o podpoře Junior Sokol Cupu, tedy florbalovému turnaji, který v enteria aréně proběhne v polovině září letošního roku.

Formu podpory ze strany města popsal náměstek Rychtecký. „Organizátoři sportovních akcí, které se pořádají v rámci sportovních dnů, neplatí provozovateli pardubické enteria areny nájemné. Provozovatel, kterým je Rozvojový fond, dostává od města vyrovnávací platbu ve veřejném zájmu na tyto sportovní dny. Pro řadu sportů je to jediná možnost, jak pořádat takové významné akce pro širokou veřejnost," přiblížil Rychtecký s tím, že Pardubice během těchto událostí navštíví velké množství návštěvníků, kteří se ve městě musí ubytovat a stravovat, což zase zvyšuje tržby místním podnikatelům.

Autor: Kristýna Vlasáková
Foto: redakce Pardubice ŽIVĚ
Zdroj: Magistrát města Pardubice