ELDIS před Vánoci sbírá ocenění. Je exportérem roku…

Pardubice – Přední výrobce radarů ELDIS Pardubice se těsně před Vánoci dočkal ocenění ve dvou prestižních podnikatelských soutěžích. Ve 26. ročníku ankety Hospodářské komory ČR získal ocenění Střední exportér roku. Zároveň ELDIS Pardubice získal ocenění Czech Business Superbrands 2021. Pardubický výrobce radarů je členem průmyslově-technologického holdingu Czechoslovak Group (CSG) a její specializované divize CSG Aerospace. Úspěch společností ze skupiny CSG je potvrzen i tím, že automobilka Tatra Trucks získala ocenění v jedné z hlavních kategorií soutěže Exportér roku.

Vyhlášení ocenění 26. ročníku soutěže Exportér roku se vzhledem k pandemické situaci uskutečnilo netradičně on-line a přenos mohly nominované společnosti sledovat na YouTube. Z toho důvodu také letošní ročník nesl speciální označení Exportér roku 2020 – „Rekordní rok exportu a přízrak koronaviru“.

Kromě prezidenta Hospodářské komory ČR šesti desítek firem se do více než dvouhodinové on-line konference zapojili například ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček či ministr zahraničí Tomáš Petříček. Zdravici pro zúčastněné přednesli prezident republiky Miloš Zeman, předseda Senátu Miloš Vystrčil i předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček.

ELDIS Pardubice uspěl v kategorii Střední exportér roku s největším nárůstem exportu v období 2018-2019. V tomto období dosáhla společnost meziročního růstu exportu o úctyhodných 244 procent.

„V minulých letech se společnosti ELDIS Pardubice daří. Kromě toho, že naše radary již dlouhá léta pokrývají většinu území Indie, jsme v minulých letech získali další významné zakázky v zahraničí. Uvedu například úspěch ve velkém tendru na dodání radarů pro třináct letišť v Číně, úspěšné instalace v Jordánsku nebo v Bulharsku. Naposledy jsme uspěli ve výběrovém řízení na dodávku radarových systémů pro tři vojenská letiště na Slovensku,“ říká Aleš Jedlička, ředitel ELDIS Pardubice.

Kromě ocenění exportér roku se pardubický výrobce radarové techniky může pyšnit též prestižním označením Czech Business Superbrands 2021. Podle e-mailu, který ve středu 16. prosince obdržel ELDIS Pardubice od pořadatele Superbrands CE, uspěla obchodní značka  ELDIS v letošním poměřování úspěšnosti obchodních B2B značek se probojovala na list oceněných.

„Naše společnost prožívá úspěšné období. Za poslední tři roky se nám podařilo navýšit počet zaměstnanců o sto ze 150 na 250, obratově jsme vyrostli téměř o sto procent, aktuálně dokončujeme novou výrobní halu s administrativním zázemím, která umožní další nárůst naší produkce. Velmi si cením toho, že jsme úspěšně překonali složitý rok poznamenaný pandemií, a proto bych rád obě ocenění věnoval všem zaměstnancům společnosti. Jen díky nim jsme to zvládli,“ dodává Aleš Jedlička.

Úspěch skupiny CSG v prestižní soutěži Exportér roku umocnila automobilka Tatra Trucks, jež zvítězila v kategorii meziročního nárůstu exportu mezi velkými společnostmi. Export automobilky se v rozhodném období mezi lety 2018 a 2019 navýšil o 71 procent. Obě ocenění dokazují jednoznačnou proexportní orientaci skupiny CSG.

O společnosti ELDIS Pardubice

Společnost ELDIS Pardubice, s.r.o. je ryze česká firma, která byla založena v Pardubicích v roce 1991. Od svého vzniku se specializuje především na oblast vývoje a výroby radarové techniky a systémů pro řízení letového provozu a v současnosti je předním českým výrobcem aktivních radarových systémů. Produkty společnosti používají zákazníci ve více než pětadvaceti zemích po celém světě, včetně České republiky, přičemž tyto radarové systémy slouží civilním organizacím zajišťujícím řízení letového provozu i vojenským subjektům. Nejdůležitější aktuální produkty společnosti jsou primární přehledový radar RL-2000, sekundární přehledový radar MSSR-1 a přesný přibližovací radar PAR-E. Všechny tyto systémy jsou tvořeny moderní, výhradně polovodičovou technologií, jsou modulárně rozšiřitelné a plně v souladu s normami EUROCONTROL a ICAO. Od roku 2017 je společnost ELDIS Pardubice součástí průmyslového holdingu Czechoslovak Group a její divize CSG Aerospace.

O holdingu Czechoslovak Group

Czechoslovak Group (CSG) je holding navazující na tradici československého průmyslu. Podporuje rozvoj tradičních českých a slovenských společností, jež se věnují obranné i civilní průmyslové výrobě a obchodu. V podnicích začleněných do holdingu CSG, které vygenerovaly v roce 2019 tržby v hodnotě více jak 28,5 mld. Kč, pracuje více než 8200 zaměstnanců. Hlavními obory CSG jsou strojírenství, automobilový, železniční, letecký průmysl a obranný průmysl. S produkty společností CSG se lze díky silné proexportní orientaci holdingu setkat na všech kontinentech a počet jeho zákazníků se stále rozrůstá.

Zdroj a foto: PP Partners Prague

  •  
  •