Dynamo Pardubice vydává arch známek k výročí oslav 100 let klubu

Pardubice – V roce 2023 oslaví pardubický hokej 100 let své existence. Dynamo za tu dobu získalo šest mistrovských titulů, vychovalo mnoho úspěšných reprezentantů, medailistů ze světových turnajů a hráčů pro slavnou NHL. Hokej je pro Pardubice jedním ze symbolů města, které je často označováno za český Hockeytown. Nejen zástupci klubu věří, že bude žít hokejem minimálně dalších 100 let. A slavit jsme mimo jiné vyrazili i „na poštu".

Významnou částí oslav 100 let pardubického hokeje bude vydání sběratelských poštovních známek, které Dynamo slavnostně představí ve středu 7. prosince 2022.

Na pětadvaceti známkách jsou vyobrazeny nejen největší legendy pardubického hokejového klubu, ale i roky, kterými se Dynamo zapsalo zlatým písmem do historie českého hokeje. Konkrétně se jedná o titulové sezóny 1972/73, 1986/87, 1988/89, 2004/05, 2009/10 a 2011/12.

Na známkách budou malbami vyobrazeni legendární hráči Vladimír Martinec, Jiří Novák, Bohuslav Šťastný, Josef Paleček, Stanislav Prýl, Horymír Sekera, Jiří Šejba, Otakar Janecký, Milan Hejduk, Tomáš Rolinek, Petr Sýkora, Dušan Salfický…

…a samozřejmě také legendární olympijský vítěz z Nagana, dvojnásobný vítěz Stanley Cupu a trojnásobný mistr extraligy s Dynamem Dominik Hašek.

Zbývající známky zachycují aktuální znak pardubického hokejového klubu, a pak také speciální erb, který byl připraven výhradně pro oslavy 100 let pardubického hokeje.

Sběratelský arch známek bude zařazen do prodeje 7. prosince 2022, jeho základní prodejní cena bude 2490 korun. K dostání bude ve Fanshopech HC Dynamo Pardubice v enteria areně a OC Grand, eshopu HC Dynamo Pardubice a na www.philatelybohemia.cz .

Autor: Jan Mroviec
Zdroj a foto: HOCKEY CLUB DYNAMO PARDUBICE a.s.