Dvouletý chlapec zamkl maminku na balkóně

Pardubice – Stačila chvilka nepozornosti a zvídavost dvouletého klučiny. Výsledkem byla zamčená maminka na balkóně. Nejprve se snažila malého synka instruovat tak, aby otočil balkónovou klikou zpět a dočasné vězení otevřel. To ale nešlo.

Zapeklité situace si všimla sousedka, která se s uvězněnou ženou domluvila, že vyrozumí strážníky. Protože dvouleté dítě bez dozoru může být jak časovaná bomba, strážníci okamžitě vyrazili na místo a pustili se do záchranné akce. První zamčené vchodové dveře se jim podařilo s pomocí sousedů překonat. S těmi od bytu to bylo těžší. Malý chlapec byl totiž instruovaný, že se zkrátka cizím lidem neotvírá.

Strážníci se rozdělili. Jeden mluvil na klučinu přes dveře a druhý strážník komunikoval s maminkou. Ta synovi vysvětlila, že ten, kdo klepe, je policista, který jim pomůže otevřít balkón. Malý lupínek se tedy vydal ke dveřím a byt konečně otevřel. Strážník vysvobodil maminku a chlapce pochválil za pěknou spolupráci. Klučík nakonec dostal od strážníků i plyšového koníka, kterého s sebou hlídky vozí přesně pro takové případy, kdy je potřeba dítě uklidnit nebo pochválit. 

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice