Dvojice mužů kradla kolo 14letého chlapce. Jednoho strážníci zadrželi

Pardubice – Krádež kola se pachatelům v Pardubicích podařila jen částečně. Dvojice mužů se ve středu před pardubickou sokolovnou v Jiráskově ulici zabývala jedním uzamčeným kolem. Jejich počínání si všiml muž, který také ihned na linku 156 upozornil strážníky.

Hlídka vyrazila na místo ale mezitím se i podezřelí muži také dali do pohybu. Každý ovšem jinam. Jednoho z nich se strážníkům podařilo po krátkém pronásledování zadržet až u lávky Pod Vinicí. Z batohu přitom vysypal troje pákové kleště a ze sebe přiznání k podílu na krádeži kola.  Zpátky na původním místě činu už mezitím byl i nezletilý majitel kola, kterému zbyl už jen přestřižený zámek.

Podezřelého muže, pákové kleště i poškozený zámek si pro podezření ze spáchání trestného činu převzala Policie České republiky. 

Opilá řidička jela silnicí v protisměru a dělala, že strážníky nevidí

Strážníky nezaujme jen tak ledajaké vozidlo. Ale jsou chvíle, kdy si nějakého auta prostě všimnete. Například hodinu po půlnoci, když takové auto vypluje pomalu ze zatáčky a nesvítí. Že s řidičkou vozidla nebude něco v pořádku, bylo jasné od první minuty.

Žena hlídkové vozidlo strážníků minula pomalou jízdou a touto nerušeně pokračovala několik desítek metrů jízdou v protisměru. Nijak ji v tom nerušilo ani v té chvíli již blikající policejní vozidlo za zády. S trochou obav sledovali strážníci, jak řidička pečlivě vykrouží oblouky kruhového objezdu. Průjezd křižovatkou se zdařil a žena pokračovala v jízdě směr Hůrka. To už hlídka na další experimenty v provozu nečekala a najela vedle pronásledovaného vozidla. Až teď začala žena reagovat a nakonec i zastavila. Nějaké zkušenosti už s takovými řidiči máme, proto hlídka nebyla překvapena, když řidička rozvážným hlasem ujišťovala strážníky, že si dala jen jedno pivo a že to přece není problém.

Vzhledem k tomu, že dechová zkouška u ní vyšla na 2,26 promile alkoholu v dechu, se pohádka o jediném pivu rozplynula, stejně jako naděje na udržení řidičského průkazu. S podezřením na spáchání trestného činu si hlídka na místo zavolala Policii České republiky. Mezitím se žena snažila strážníky přesvědčit, že celou situaci by bylo možno řešit jinak. Nešlo. Což také 37leté ženě hlídka sdělila.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice