Dvakrát jeli strážníci na pomoc zdravotníkům. Jednou pacienta zkrotit, druhého zase najít

Pardubice – Dvakrát ve čtvrtek vyrazili strážníci na pomoc zdravotníkům. V jednom případě zachraňovat posádku záchranky, v druhém případě najít pacienta.

O pomoc hlídky požádal dispečink záchranné služby. Posádka, která z Přelouče do Pardubické nemocnice převážela 60letého pacienta, se dostala do problémů. Opilý muž známý strážníkům z četných případů jako milovník množství levného alkoholu, agresivního přístupu k lékařům. Příjezd strážníků situaci uklidnil. Hlídka spolu se zdravotníky dokončila převoz do nemocnice a provedla dechovou zkoušku s výsledkem 2,97 promile.

V druhém případě kontaktovala městskou policii praktická lékařka s žádostí o neprodlené kontaktování jednoho z jejích pacientů. Lékařka právě obdržela výsledky testů, ze kterých vyplývalo, že 68letý muž by mohl být ve vážném ohrožení zdraví i života a i přes opakované pokusy se mu nemůže dovolat. Hlídka proto vyjela na určenou adresu na ubytovně. Muž strážníkům dveře otevřel. Hlídka obratem informovala lékařku, která zajistila převoz muže do nemocnice. 

Ve městě přibylo vážných nehod. Buďte opatrní

Dvě vážné dopravní nehody z posledních dní stojí za touto naší žádostí o vaši pozornost. V posledním týdnu jsme ve městě zaznamenali už druhou vážnou nehodu, která skončila vážným zraněním chodce.

24. července srazil osobní vůz na Masarykově náměstí ženu, která přecházela vozovku na vyznačeném přechodu a na zelený signál. Nehoda skončila velmi vážným zraněním.

28. července na Teplého ulici došlo na přechodu pro chodce ke sražení ženy dodávkovým automobilem. I v tomto případě je nehoda s vážnými zdravotními následky. V souvislosti s touto nehodou hledáme i psa, kterého žena v době nehody venčila a který po nehodě utekl neznámo kam.

Obě nehody šetří Policie České republiky. Apelujeme však na řidiče, aby zejména v blízkosti přechodu pro chodce dbali zvýšené opatrnosti a věnovali se plně řízení. Chodcům doporučujeme při přecházení vozovky věnovat více pozornosti dění ve svém okolí a to po celou dobu pohybu ve vozovce. 

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto:Městská policie Pardubice