Dvacetiletý řidič svištěl stovkou Medlešicemi…

CHRUDIMSKO – Krajští dopravní policisté prováděli měření rychlosti v obci Medlešice, spousta řidičů při vjíždění do obce přišlápnou brzdový pedál, nebo podřadí rychlost, ale na to dvacetiletý řidič, který proletěl 109kilometrovou rychlostí, nejspíš zapomněl, přibrzdit ho nedonutil ani přechod pro chodce. 

Hlídka vzala potaz tříprocentní toleranci, ale ta zdaleka nestačila na to, aby ho takový odečet zachránil od pokuty a hrozící ztráty řidičského průkazu. Při překročení rychlosti 55km/h bude o pokutě či délce zákazu řízení rozhodovat správní orgán.

Co ho čeká? Zákaz řízení ho nejspíš nemine. Zákon za takový přestupek stanovuje zákaz řízení motorových vozidle v rozmezí 6 měsíců až jednoho roku a pokutu 5-10 tisíc korun. Vzhledem k věku řidiče je patrné, že si řidičský průkaz moc dlouho neužil a už mu hrozí jeho pozbytí.

Naštěstí se nikomu nic nestalo a mladý muž v případě uložení trestu bude moct zavzpomínat na pravidla, která se učil pro úspěšné složení závěrečných testů a jízdy v autoškole.

Zdroj a ilustrační foto: Policie ČR

  •  
  •