„Dvacet dobrý, ale voko bere!" Monkey Business byli u „Žluťáka" ozářeni láskou a štěstím…

„Takhle blízko lidem, v klubu, jsme dlouho nebyli," reagoval zpěvák Matěj Ruppert, který v Pardubicích natočil i video, v němž zaplněný sál popřál vše nejlepší k 90. narozeninám hvězdě Semaforu Jiřímu Suchému.

Pardubice – „Dvacet dobrý, ale voko bere!" Populární hudební skupina vyrazila na výroční koncertní šňůru, kterou však kvůli epidemiologické situaci byla nucena o rok odložit. „Mělo jít o oslavu jednoho z nejlepších životních stavů člověka, a to je, když má našinec bytelnou kapelu, navíc plnou kamarádů, spoustu skvělých fanoušků, ten stav trvá už dvacet let a zdá se, že to ještě hodnou chvíli potrvá," nechali se slyšet členové skupiny Monkey Business, kteří v pátek večer zavítali do pardubického hudebního klubu Žlutý pes.

V klubu byli po dlouhé době opět blízko lidem

„Takhle blízko lidem, v klubu, jsme dlouho nebyli. Jsme šťastní, že tu můžeme být s vámi. V době covidu to bylo čisté utrpení, když to nešlo," svěřil se publiku zpěvák Matěj Ruppert. „Samozřejmě nás zajímají hlavně ženy. Chlapi jenom ve chvíli, kdy nám přinesou pití a řeknou, že jsme dobří," odkryl karty hned na začátku Matěj Ruppert. Ten si vysloužil přízeň a obdiv řady zdejších fanynek. „Křičí na tebe, že tě miluje. Jestli ji neslyšíš, měl bys změnit zaměstnání," reagoval pobaveně na hlasité reakce dámské části obecenstva klávesista a zakladatel skupiny Monkey Business Roman Holý. „Mě zajímají hlavně muži," přidala se královna oblíbené kapely Tereza Černochová, jejíž obdivuhodné pěvecké sólo v jedné z mnoha energických funkových skladeb „odšpuntovalo" atmosféru v sále.

Gratulace k 90. narozeninám pro Jiřího Suchého

Potvrdilo se, že Monkey Business jsou formací, jejíž výkon stojí a padá s tím, jaké je publikum. To se u „Žluťáka" rozjíždělo postupně. Jakmile však kumštýři vycítili, že jsou s fanoušky na jedné vlně a mají je na své straně, dostal jejich výkon patřičné grády. Bouřlivé reakce návštěvníků koncertu se stupňovaly, stejně jako chuť muzikantů i zpěváků předvést ze sebe to nejlepší.

Matěj Ruppert se navíc přiznal, že do Pardubic přijel v den výročí své svatby. Zároveň se rozhodl natočit video, v němž celý Žlutý pes popřál vše nejlepší k 90. narozeninám legendě pražského divadla Semafor Jiřímu Suchému.

„Volte si, koho chcete, ale s rozumem," nabádal Ruppert

Bez komentáře nenechal zpěvák Monkey Business ani blížící se parlamentní volby. „Běžte k volbám. Volte si, koho chcete, ale s rozumem," prohlásil Matěj Ruppert. „Největší zlo je, když se umělci pustí do přesvědčování lidí, koho mají volit," smál se Roman Holý a když pak Matěj Ruppert bez obalu prohlásil, komu hlas rozhodně nedá, zajímalo i Romana Holého, jestli se nebojí svůj názor veřejně obhajovat. „Na mne nezakleknou. Já žádné daně neplatím, nemám ani občanku, jen pas Dominikánské republiky," vtipkoval zpěvák kapely, který prý byl při svém pardubickém vystoupení ozářen láskou a štěstím. „Miluju Pardubice! Chci tady žít," zvolal na závěr.

Autor: Tomáš Dvořák
Foto: Facebook Veronika Matějková