Dva mladící okradli spícího opilce. Vzápětí je dopadla hlídka pardubických strážníků…

Pardubice – Na tři desítky tisíc korun i mobilní telefon zachránili v pátek nad ránem opilému muži pardubičtí strážníci. Na dvojici mladistvých pachatelů trpělivě číhali desítky minut. Celá akce nakonec zabrala čtyři hodiny práce.

Skvělá práce s ještě lepším výsledkem. Strážníci z noční směny v Pardubicích zadrželi dvojici mladistvých zlodějů ve věku 15 a 16 let. Ti si v Gagarinově ulici vyhlédli spícího 61letého muže znaveného alkoholem a jako supi přešlapovali opodál.

Strážníkům už pohled na situaci napověděl, co se tady může asi dít a že to nebude nic pěkného. Podezřelou dvojici se tedy rozhodli sledovat. S autem odjeli mladíkům z dohledu, ale ihned se potichu pěšky vrátili k místu. Následovaly chvíle opatrného vyčkávání a pozorování zpovzdálí ze tmy, kdy se mladíci opatrně pokoušeli prohlížet spícímu muži kapsy. Pokusy kvůli občasným kolemjdoucím opakovali, dokud opilý muž nespadl na zem. V té chvíli už odhodili opatrnost a z kapes muže začali tahat cennosti. Celou dobu z nich ale strážníci nespustili oči.

Když se mladíci začali z místa činu vzdalovat, nevěděli, že jako duchové za nimi už dávno jdou dva černé stíny. Z Gagarinovy ulice přes Bělehradskou třídu až k poště. Strážníci vyčkávali. „Dalo se čekat, že jakmile spatří uniformu, rozběhnou se bezhlavě na všechny strany. Nechtěli jsme si je vyplašit předčasně. Čekali jsme na pro nás správný moment k zákroku, abychom dostali oba pachatele,“ uvedl jeden ze zasahujících strážníků.

Dva mladící okradli spícího opilce. Vzápětí je dopadla hlídka pardubických strážníků
« 1 z 3 »

Výhodná příležitost se strážníkům naskytla až o několik ulic dál, kdy se jim bez povšimnutí podařilo dostat blíž. Následoval moment dokonalého překvapení, kdy se oba podezřelí nezmohli na víc, než na leknutí, ze kterého se vzpamatovali až na zem. Tam se také bez zapírání ke svému činu ihned přiznali. Z jejich kapes zatím strážníci vytahali nůž, boxer a také zcizený mobilní telefon a peněženku s finanční hotovostí ve výši skoro 30 tisíc korun. Po přivolání hlídky Policie České republiky a předání pachatelů hlídka strážníků odjela zkontrolovat okradeného muže. Toho našli tam, kde byl předtím. Nadýchal přes 3 promile alkoholu a vůbec si neuvědomoval, co se kolem něj děje. I na strážníky se několikrát obořil, zatímco jej chvíli před svítáním vezli domů.

Dva mladíci ve věku 15 a 16 let skončili na policejní služebně s podezřením na spáchání trestného činu, opilého muže strážníci předali v místě bydliště a celou záležitostí se nadále budou zabývat policisté.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •