Dva kriminálníky čeká díky strážníkům cesta za hranice bez možnosti návratu…

Pardubice – Pro větší bezpečnost v Pardubicích tentokrát strážníci odvedli dobrou práci. Hned dvakrát byli strážníci úspěšní při zadržení dvou osob, které na území republiky už dávno nemají co pohledávat a čeká je správní vyhoštění z našeho území. V obou případech jde o značně problémové jedince a ve třetím případě také nešlo o svatouška.

V prvním případě si na břehu Labe strážník mimo službu všiml muže z Rumunska, který má již dávno vysloven zákaz pobytu na našem území. Na místo urychleně dorazila výjezdová hlídka, která 37letého muže zastihla v nedalekém lesíku spolu s jeho 46letým kumpánem ze stejného státu. Oba muži podle zjištění strážníků mají za sebou řadu protiprávních skutků. 37letého muže si převzali policisté cizinecké policie a z jejich příjezdu měl tento recidivista viditelnou „radost“. Okamžitě byl s dalším připsaným trestným činem spočívajícím v maření úředního rozhodnutí, odvezen do zařízení, kde už bude zajištěno, aby republiku konečně opustil.

To ale není vše, na místě byl ještě druhý muž z Rumunska. S jazykovou bariérou nám pomohl Rumunský policista, který je zde na mezinárodní výpomoc a na místo přišel pomoci v době svého volna. V podezřelém 46letém muži strážníci poznali pachatele, který se zmocnil mobilního telefonu jiného bezdomovce dva dny předtím. Přístroj měl navíc stále u sebe. O telefonu nejprve tvrdil, že jej našel. Poté tvrdil, že mu jej obraný muž půjčil dobrovolně. Samozřejmě k tomu prý v žádném případě nedošlo násilím, což by samozřejmě byl trestný čin. Původní majitel telefonu je ovšem vetchý invalidní bezdomovec, který se sám téměř nedovede pohybovat a při návštěvě dvou Rumunských „přátel“ tedy bylo předání telefonu jistě zcela dobrovolné. I tohoto muže jsme nakonec předali policistům k dořešení i s možnou informací o velmi pravděpodobné spojitosti obou mužů s brutálním napadením bezdomovce, který skončil s rozbitou hlavou, ke kterému došlo předchozího dne.

A konečně i třetí nežádoucí osoba nejen v Pardubicích, ale i na území republiky. Tou byl 26letý muž ze Slovenska, kterého naše hlídka zastihla na hlavním nádraží při prověřování jiného činu. Tento muž je závislý na pervitinu a s trestním rejstříkem pořádně popsaným. Známý nám je především pro četné krádež jízdních kol a další majetkovou trestnou činnost. I on má několik měsíců platný zákaz pobytu a opakovaně jsme jej také policistům předávali. Naposledy letos v dubnu kvůli krádeži kola. Tentokrát byl strážníky eskortován přímo na oddělení cizinecké policie, kde snad bude zajištěno jeho vyhoštění zpět na Slovensko.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •