Dramatický výstup, křik a akrobatické číslo na odtahovém voze…

Pardubice – Vybírat strážníci jména přestupcům po indiánském způsobu, odešel by 58letý muž s něčím takovým: „Tančil na odtahovce, až si vytančil plnou palbu“ a to jen proto, že jméno „Ječela, až padalo listí“ už je zabrané nějakým Cimrmanem.

Schopnost připustit vlastní chybu u dopravních přestupků patří mezi vzácné jevy. Obvykle se to obchází s pokřikem takřka válečným, ale tentokrát k tomu přibyl i akrobatický výstup v podání 58letého muže, který zaparkoval své vozidlo v Češkově ulici na vyhrazeném parkovišti a našel jej v momentě, kdy už byl jeho plechový oř naložen na odtahovém voze.

Záležitost, kterou lze vyřešit u poradního ohně s klidem náčelníka Sedícího býka řešil náš přestupce spíš stylem kolegy náčelníka Šíleného koně. Vyhoupl se na korbu odtahového vozu, kde sehrál krátkou scénu, kterou zakončil nastoupením do vozidla. To křičícímu muži nijak výrazně nepomohlo a tak si na místo zavolal policejní hlídku.

Počet diváků své show tím sice lehce znásobil, ale na finále celé scény to nezměnilo vůbec nic. Účet za výjezd i za dopravní přestupek mu zůstal na památku a k zaplacení. Howg.

Řidiče uvěznila automatická brána ve sběrném dvoře

Otevřenou branou vjel řidič s odpadem do sběrného dvora v Nemošicích. A za ním se brána zavřela, protože v pondělí tam mají pro veřejnost zavřeno.

Ještěže se mu to nestalo na Velký pátek v Podkrkonoší. To by tam zůstal zavřený celý rok – Trautenberk s Hajným by o tom mohli vyprávět. Tady to šlo rychleji a bez Krakonoše, protože jsme v Polabí. Zkrátka zazvonil ne zvonec, ale telefon. Nejdřív u nás a pak na Službách města Pardubic.

Noční hledání ztraceného seniora

Ztraceného seniora vyrazili strážníci do noci v Pardubicích hledat před půl čtvrtou hodinou ráno. O pomoc požádala rodina poté, co nemohli 73letého muže doma najít. Telefon u sebe měl, ale nebyl schopen popsat, kde se právě nachází.

Strážníkům se spojení podařilo a postupně se dopátrali i toho, že muž je v Polabinách a na zastávce hromadné dopravy, což je sice také slušný seznam, ale podařilo se jej nakonec zúžit na jednu jedinou zastávku, kde hlídka muže také našla a dopravila domů.

 
 
 • V příspěvkových organizacích kraje budou jezdit vozidla s plug-in hybridním pohonem…
 • Pardubice – Pardubický kraj nyní vyhlásil veřejnou zakázku na pořízení šesti vozidel s plug-in hybridním pohonem. S pomocí evropské dotace chce tato nízkoemisní

   
   
 • Matoušková: Mapujeme veškeré zdravotnictví v kraji…
 • Pardubice – Pardubický kraj v čele s náměstkyní hejtmana Michaelou Matouškovou zahájil práce na Střednědobé koncepci zdravotnictví a Koncepci lůžek následné péče pro období

   
   
 • 25 kolegů z Pardubic darovalo společně plazmu, peníze poslali na charitu…
 • Pardubice – Přispět nemocnému chlapečkovi svého kolegy se rozhodla parta přátel z pardubické společnosti Edera. Každý ve firmě, kdo mohl, přišel

   
   
 • Strážníci pomáhali řidičům, i odstraňovat nebezpečí…
 • Pardubice – Udržovat město bezpečné je přímo práce našich strážníků. A nezahrnuje to jen stíhání zločinců a rychlých kol na

   
   
 • Do Hronovické míří další Nejúspěšnější sportovci Pardubicka…
 • Pardubice – Již za necelý týden budou odtajněna jména dalších držitelů titulu Nejúspěšnější sportovec Pardubicka. Veřejnost radnici zaslala celkem 62