Dovolená v Chorvatsku byla utrpením. „Hotové peklo,“ pravil Tomáš Bendák…

Pardubice – Dovolená v Chorvatsku byla pro Tomáše Bendáka z Pardubic utrpením. „Hotové peklo, 14 dní utrpení,“ líčil při vzpomínce na to, jak snášel spálenou kůži od sluníčka. „Moje pokožka je světlá, citlivá a tehdy jsem opravdu neměl zdravou barvu,“ pokračoval.

„Když jsem se měl potom vydat do Dominikánské republiky, poradil mi kamarád, abych před cestou začal chodit do solária. Že mi to prý pomůže. Moc jsem tomu nevěřil. Přiznám se, že jsem se soláriím hodně bránil, měl jsem je spojené s tím, že do nich chodí hlavně lidé, kteří si hrají na image,“ nechal se slyšet Tomáš Bendák.

Kůže se měnila k lepšímu

„Nakonec mě kamarád přemluvil a já jsem tři měsíce před cestou začal poctivě navštěvovat solární studio Sun City v Pardubicích. Ze začátku to bylo obden a já najednou pozoroval, jak se mi mění kůže k lepšímu. Oproti Chorvatsku to byl obrat o 180 stupňů. Přímo v Dominikánské republice se mi už nestalo, že bych se spálil. První dny jsem se samozřejmě hodně mazal a pobýval na přímém slunci jen krátkou dobu, ale postupem času už jsem potom nebál si zahrát volejbal nebo fotbal, případně běhat po pláži 20 kilometrů bez trička. Dovolenou jsem si i díky tomu náramně užil,“ prohlásil Tomáš Bendák.

„Dneska chodím do solária pravidelně, celoročně, cítím se dobře, jsem spokojený a v podstatě připravený na letošní léto,“ dodal.  

Je třeba začít s předstihem

„Správným využíváním moderních solárií lze velice snadno zvýšit přirozenou ochranu kůže před spálením, a to pomocí pigmentace a zesílení zrohovatělé vrstvy kůže. Tím je možné snížit riziko jejího spálení a poškození na intenzivním slunci například na letní dovolené,“ sdělil Michal Kárych, předseda České asociace zdravého opalování. „Je dobré začít s dostatečným předstihem. Při první návštěvě kůži vystavit nízké dávce UV záření a pomalu postupně tuto dávku zvyšovat. Tímto způsobem adaptujete kůži na UV záření a navíc načerpáte nesmírně důležitý vitamín D, na kterém stojí celý náš imunitní systém,“ uzavřel Michal Kárych.

Zdroj: Solárium Sun City
Foto: Tomáš Bendák

  •  
  •