Dopravní přestupek za 6 tisíc? Kouzelné saně Santy Clause praskaly ve švech. Červená na semaforu platí i pro cyklisty…

Dopravní přestupek za 6 tisíc? Málem to tak dopadlo

Pořádně by se prodražilo parkování muži z Pardubic, který šel za strážníky vyřešit svůj přestupek. Poté, co zaplatil pokutu ve výši pár stovek, se šel věnovat svým záležitostem. Nevšiml si, že právě na přestupkovém oddělení vytratil 6 tisíc korun. Právě tuto sumičku našel o chvíli později na chodbě strážník, který řidiče předtím řešil. Na základě kamerových záznamů a údajů, které měl strážník k dispozici, kontaktoval řidiče. Ten potvrdil ztrátu peněz a uvedl i jejich výši včetně informace, že měl u sebe tři dvoutisícovky. Hotovost tak mohla být vrácena majiteli, který si ji snad bude napodruhé lépe hlídat. 

Kouzelné saně Santy Clause praskaly ve švech. Strážníci mu od nabízeného zboží pomohli

Takovou nadílku strážníci nečekali a kufr služebního vozu dovřeli jen tak tak. Na začátku příběhu stálo oznámení o pochůzkovém prodeji před jedním ze supermarketů na Palackého třídě. Strážníci ale v místě popsané vozidlo ani prodejce nenalezli. Tímto prvotním neúspěchem se ale nenechali odradit a rozhodli se prozkoumat širší perimetr. U dalšího nákupního centra už slavili úspěch.

Všimli si vozidla i muže, který kolemjdoucím nabízel zaručeně kvalitní zboží za velmi výhodnou cenu. Strážníci šedesátiletého cizince vyzvali k prokázání totožnosti a zeptali se ho, co tak zajímavého prodává. Muž se k pochůzkovému prodeji přiznal a celý sortiment hlídce ukázal.

Obsah kufru vozidla vystihli nejlépe sami strážníci, kteří do popisu události uvedli, že „v kufru vozidla bylo víc věcí než by se vešlo do zavazadlového prostoru kouzelných saní Santa Clause.“ Po tomto konstatování vyzvali strážníci muže, aby dobrovolně své věci vydal, neboť v řízení o přestupku před správním orgánem, může být rozhodnuto o jejich propadnutí.

Po poučení muže a sepsání všech potřebných dokumentů se všichni spokojeně rozloučili a nechybělo ani popřání hezkých svátků, bohatého ježíška a mnoho štěstí do nového roku 2022. 

Červená na semaforu platí i pro cyklisty 

Význam barev na semaforu vštěpují rodiče svým dětem již od útlého věku. I přesto se občas najedou jedinci, kteří prověřují ostražitost ostatních účastníků silničního provozu a také strážníků.

Přímo před služebním vozem se rozhodl prosvištět frekventovanou křižovatkou spojující ulice Pichlova, Teplého a Jana Palacha dvaadvacetiletý cyklista. Co mu nelze upřít, je dobrá kondička a fakt, že se rozhlédl.

Co už se povedlo méně, je skutečnost, že se rozhodl projet jednou z nejvytíženějších pardubických křižovatek, která je častým dějištěm dopravních nehod. Za tuto dobrodružnou jízdu rozhodně nebyl od strážníků pochválen. Naopak, vysvětlili mu nebezpečnost tohoto manévru a vystavili pokutu. 

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

 
 
 • Jeden řidič pod vlivem alkoholu, druhý pod vlivem amfetaminu…
 • Pardubice – Dvě noci a dva řidiči pod vlivem. Ten první pod vlivem alkoholu usedl za volant v sobotu, druhého hlídka

   
   
 • Policie ČR pátrá: Z místa nehody odjel…
 • Pardubicko – V pondělí 3. ledna 2022 v 5:35 hodin v Holicích na silnici I/36 v prostoru okružní křižovatky ulic Holubova, Bratří Čapků, Hradecká

   
   
 • Východočeské divadlo Pardubice bude po dvou letech znovu hostit GRAND Festival smíchu…
 • Pardubice – Po loňské covidové přestávce se Východočeské divadlo Pardubice opět chystá na start tradičního lednového GRAND Festivalu smíchu, jehož

   
   
 • Terminál B postaví společnost BAK…
 • Pardubice – Pardubice znají firmu, která pro město postaví dopravní terminál pro meziměstskou autobusovou dopravu. Ve veřejné soutěži na stavbu

   
   
 • Strážníci vezli domů 14letého bruslaře. Probořil se ledem…
 • Pardubice – Mysleli jsme, že nemusíme upozorňovat na samozřejmé věci, ale přesto veřejnost důrazně varujeme: Nevstupujte už na led. Do