Dopravně bezpečnostní akce „X“ ROADPOL

KRAJ – Tento víkend proběhla celoevropská dopravně bezpečnostní akce „X“ s názvem ROADPOL.  Cílem byla kontrola všech typů vozidel a jejich řidičů. Ta měla zjistit, zda dodržují stanovené předpisy včetně kontroly hmotnostních limitů a podmínek pro přepravu nákladu.

Za oba uplynulé víkendové dny kolegové zkontrolovali téměř 150 vozidel. U dvanácti řidičů nákladních vozidel jsme zjistili porušení zákona. V jednom případě, tak závažného, že jsme řidiči zakázali další jízdu, protože vozidlo bylo ve špatném technickém stavu a jeho řidič odmítl výzvu k dechové zkoušce a zkoušce na návykové látky. Prohřešky, kterými jsme se dále zabývali, čítaly například porušení stanovené rychlosti, alkohol a drogy za volantem, nevyhovující technický stav vozidla a sociální předpisy.

Co se týká váhových limitů, tak tento víkend byli řidiči ukáznění. Nezjistili jsme ani jedno přetížené vozidlo. Přesto ze statistik vyplývá, že si řidiči s váhou svých vozidel moc hlavu nelámou. Například v našem kraji v roce 2019 překročilo váhový limit 102 vozidel ze 160 zvážených.

Zdroj a foto: Policie ČR

  •  
  •