Domov mládeže v Kladrubech nad Labem čeká rekonstrukce…

Pardubicko – Rada Pardubického kraje schválila na svém posledním zasedání záměr na rekonstrukci domova mládeže Střední školy chovu koní a jezdectví Kladruby nad Labem. Důvodem jsou zastaralé interiéry, vysloužilé vybavení nebo dosluhující materiály. 

„Škola v Kladrubech nad Labem je prestižní. Tomu by měla odpovídat i kvalita ubytování, které je zcela zásadní pro chod školy, neboť žáci přijíždějí z celé republiky. Kapacita domova mládeže je 120 lůžek. Chystáme proto rekonstrukci elektrických rozvodů, sociálních zařízení, úpravu interiérů pokojů, výměnu obkladů i dlažeb. Některé materiály jsou za hranicí životnosti. Podobně i technika a vybavení. Rekonstrukce je proto navržena v nezbytné míře s ohledem na modernizaci technického stavu a vybavení, s důrazem na bezpečnost a platné normativy,“ sdělil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

„Stavba se nedá stihnout po dobu prázdnin, a proto je potřeba navrhnout harmonogram prací tak, aby zůstal domov mládeže v provozu. Počítáme však i s tím, že část dětí bude muset bydlet v náhradních ubytovacích prostorech. Předpokládaná cena rekonstrukce je 28 milionů korun,“ informoval náměstek hejtmana Roman Línek.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •