Dominez Burnett i nadále v BK JIP Pardubice…

Nejlepší střelec loňského ročníku Kooperativa NBL a pátý nejlepší střelec FIBA Europe Cupu, čtyřiadvacetiletý americký shooting guard Dominez Burnett, bude i v příští sezoně 2017/2018 oblékat červenobílý dres BK JIP Pardubice.

Dominez odehrál v Evropě svoji první sezonu a v ní patřil mezi opěrné pilíře pardubického týmu jak na domácí, tak evropské scéně. V dlouhodobé části Kooperativa NBL ovládl žebříček střelců s výtečným průměrem 18,5 bodu na zápas, byl také pátým nejlepším skórerem FIBA Europe Cupu s průměrem 18,7 bodu!

Vyjádření generálního manažera Martina Marka:

"Dominez hned ve své nováčkovské sezoně ukázal veliký potenciál a stal se důležitým piliřem naší hry nejen v zápasech Kooperativa NBL, ale i FIBA Europe Cupu. Proto byl pochopitelně naší prioritou na seznamu hráčů na pozici koncového rozehrávače i pro další sezonu. Věříme, že se znalostí prostředí a další prací s našimi trenéry se v dresu Beksy bude dále zlepšovat. Důležitá byla i vlastní Dominezova motivace uspět s týmem v příští sezoně a pokusit se poprat o vyšší umístění. Nová smlouva řeší i jeho případný odchod za výkupné, přičemž se domníváme, že se podařilo vyjednat výhodné podmínky pro klub, abychom případně dokázali adekvátně zareagovat."

Zdroj a foto: BK JIP Pardubice