Domem hudby budou rezonovat i dvě árie světla a skla…

Pardubice/Nový Bor – První dokončenou etapu rekonstrukce společenských prostor Domu hudby v Pardubicích uvidí už 12. března první návštěvníci při úvodním koncertu Pardubického hudebního jara. Zatímco tento týden jdou práce v budově postavené v 80. letech minulého století pro potřeby OV KSČ do finále, třešinka pomyslného dortu se připravuje v Novém Boru na Liberecku.

 První náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek, který má projekt na starosti, se vydal přímo do firmy Lasvit, kde nyní kompletují dvě mimořádná umělecká díla před převozem do Pardubic. „Jedná se o osmaosmdesát kusů precizně broušených skleněných kamenů, které ve dvou světelných instalacích pro naši budovu zpracovala tato česká sklářská a designérská společnost. Jsou sestavené ze zářících krystalů vyrobených podle návrhu uznávaného izraelského designéra Arika LevyhoZatím se v podobných sestavách objevily ve veřejném prostoru pouze v zahraničí, v Pardubicích budou mít českou premiéru. Viděli jsme, že všechny prvky ve třech různých barevných provedeních, opálovém, jantarovém a čirém, jsou již hotové, a čeká je zabalení a převoz k nám. Menší hrozen skleněných krystalů ozdobí ohyb foyer směrem k Zámku, zatímco druhá světelná koule bude zářit nad schodištěm,“ informoval po návštěvě Línek.

 Tvary komponentů připomínají kus horniny pečlivě zabroušený do výsledného tvaru krystalu. Odtud také název komponentu „Crystal Rock“, což lze volně přeložit jako „krystal“. Ačkoliv je krystal tvarovaný jako hrubý kus horniny, jeho hrany jsou perfektně vybroušené a výsledný kus si hraje s odrazy světla. O citlivé zasazení světelných instalací do interiéru se postaral architekt Ondřej Tuček.

„Rád bych poděkoval všem, kteří se podíleli a ještě podílejí na úpravě Domu hudby. Naším cílem je nejen zlepšit jeho technické a energetické parametry, ale také povýšit estetickou hodnotu jeho společenských prostor a obohatit je i o nové umělecké prvky. O jejich zakomponování do prostoru jsme dlouho diskutovali. Chtěli jsme něco, co vynikne v  prosklené kolonádě uvnitř a bude atraktivní i zvenku. Těším se, že právě tyto světelné instalace dodají hudebním zážitkům další rozměr,“ dodal Línek.

Lasvit Sensais Monte Carlo
« 1 z 6 »

O LASVITU

LASVIT je uměleckou křižovatkou, kde se střetávají talentovaní umělci a rodí neotřelé nápady. Mladá a progresivní česká společnost inspiruje svět svými dechberoucími skleněnými instalacemi na zakázku i unikátními kolekcemi svítidel a skla. Zakladatel společnosti Leon Jakimič kormidluje společnost s respektem ke sklářským tradicím, ale také s nehynoucím nadšením pro moderní technologie a odvážný design.

V posledních letech přilákal LASVIT mnoho světově uznávaných designérů a umělců, které nekonvenční česká společnost zaujala. Nezapomenutelné kolekce vytvořil LASVIT ve spolupráci s takovými hvězdami jako jsou Campana Brothers, Kengo Kuma, Yabu Pushelberg, Nendo nebo Ross Lovegrove. Už od založení v roce 2007 se LASVIT drží své vize: přinášet krásu, tradici, řemeslo a kus Česka zákazníkům z celého světa. 

#LasvitDesign #LasvitCollections 

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •