Domácí mejdany a opilci zaměstnávají strážníky i zdravotníky…

Pardubice – Hospody jsou zavřené, tak jsou v kurzu domácí mejdany. Strážníci během víkendu přijali hned šest oznámení na rušení nočního klidu, třikrát byla hlasitá hudba od sousedů potvrzena, dvakrát ne a v jednom případě se nejednalo o divokou jízdu, ale o noční úklid, kdy hluk způsobila stará pračka a cyklus ždímání.

Vedle těchto událostí vyjížděli strážníci i k jedenácti osobám, které alkohol učinil nepoužitelnými. Nejvíce zaměstnali strážníky, ale bohužel i v těchto dnech vytížené posádky záchranky, dva muži na pardubickém nádraží. Starší muž (65) ležel před halou a byl natolik opilý, že nevnímal, nebyl schopen pohybu a už vůbec dechové zkoušky.

Druhý muž (37) pro změnu řádil v hale. Pokřikoval na kolemjdoucí a zvyšoval agresivitu vůči ostraze i přítomné hlídce. V jednom ze svých agresivních výpadů ovšem náhle upadl a přestal reagovat na podněty. Oba muži, kteří se na stejném místě nacházeli nezávisle na sobě, avšak ve stavu silné intoxikace skončili v péči lékařů.

Opilec se hlásil k autu, které nebylo jeho

Zimní odjezd z parkoviště většinou pozdrží odstraňování námrazy. V neděli ráno zdržel řidičku ale jiný problém.

Podnapilý muž stojící u jejího auta, ke kterému ji odmítal pustit s tím, že auťák je přece jeho. Žena zkusila muži vysvětlit, že se plete, ten to ale tvrdohlavě odmítal, tak se řidička obrátila na strážníky. V tom okamžiku zřejmě muži došlo, že pokud se na místo volá hlídka, asi nebude mít tak úplně pravdu, takže se rozhodl zmizet po anglicku.  

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice