Doma u Hitlerů aneb historky z Hitlerovic kuchyně…

Pardubice přivítají dne 6. 4. 2019 v KD Hronovická famózní sarkastickou komedii z pera Arnošta Goldflama Doma u Hitlerů. Pro diváky je připraveno groteskní ztvárnění dramatiky oblíbené figury Adolfa Hitlera, jako obyčejného maloměšťáka, kde jsou ironicky líčeny známé Hitlerovy rysy – např. záliba ve vegetariánství, odpor k tabáku a pruderie.

Goldflam byl inspirován knihou Dušana Hamšíka „Génius průměrnosti“, která rovněž líčí Hitlera jako typického měšťáka s pochybným vkusem. Divadelní hra dozajista pobaví, ale zároveň vede i k zamyšlení, že historie se může kdykoli opakovat, z čehož může i lehce mrazit. Všichni si zaslouží pochvalu za excelentní ztvárnění neveselého tématu, kterým dokáží diváky rozesmát. Hra plná narážek a dvojsmyslů bojuje humorem proti lidské hlouposti. Arnošt Goldflam, režisér, dramatik a dlouholetý člen HaDivadla, opět mezi svými! Goldflamova sarkastická komedie zobrazuje největšího zločince planety – od jeho vzestupu, který začal propadem u zkoušek na vídeňskou výtvarnou akademii, až po jeho – ne pád, ale fantazijně ironický únik do Jižní Ameriky. Jednotlivé výjevy z „Führerova“ života se proti očekávání neodehrávají v jednacích sálech nebo na přeplněných tribunách, ale v jeho soukromí. Scény z „Hitlerovic kuchyně“ jsou plné groteskního a osvobozujícího humoru, nadsázky a nápaditých situací, které hravě spojují střípky reálií spolu s autorovou ironickou imaginací.

Dnes již legendární inscenace HaDivadla, ve které v hlavní roli exceluje nezaměnitelný Petr Jeništa. Mladý Hitler se na Brněnském nádraží, cestou na přijímací pohovor na vídeňskou akademii, setkává se Stalinem, jenž cestuje do Švýcarska. I když se potkají při čekání na přestup pouze na chvíli, rozumějí si. Uchazeč o studium a mladý revolucionář spolu proberou své politické vize budoucí šťastné Evropy a nastoupí každý do jiného vlaku. A co se přetřásá doma v kuchyni u Hitlerů? Paříž, bábovka a sexuální praktiky! Eva Braunová si půjčuje od paní Goebbelsové cibuli a řeší přitom zvyklosti svých “mužíčků”. A co se děje v bunkru? Hitler rozdává svým pohlavárům lentilky na nácvik odchodu ze světa….

Vstupenky na: www.swen-reklama.cz, Ticketportál.

  •  
  •