Dokud nás milenky nerozdělí. Mužský a ženský pohled na nevěru na Hronovické

Pardubice – Kolik milenek je potřeba ke zkáze jednoho dlouholetého manželství? O tom pojednávala situační komedie plná zvratů a záměn s názvem Dokud nás milenky nerozdělí, která byla k vidění ve čtvrtek večer v pardubickém Kulturním domě Hronovická.

Vše je najednou vzhůru nohama 

Líčila příběh Rosalie (Veronika Freimanová) a Francise (Vladimír Kratina), kteří rekapitulují své dosavadní manželství v den svatby jejich dcery Diany (Jana Bernášková). Vypadá to, že jsou spolu šťastni. Do chvíle, než se provalí, že Francis žije dvojí život. Vše je najednou vzhůru nohama, Rosalie vrací odvetný úder a dceři se za podivných okolností hroutí manželství, přestože ještě pořádně nezačalo…

„S čím kdo zachází, tím také schází" Hra, jejíž podtitul zní „S čím kdo zachází, tím také schází", ukazuje mužský a ženský pohled na nevěru. „Mužský mozek je větší než ten ženský. Začíná v hlavě a končí v podvlíkačkách," říká Rosalie, které navzdory manželské krizi nechybí nadhled a smysl pro humor. To Francis občas zalape po dechu, když mu dochází argumenty. „Jestli mi chceš něco sdělit, použij laskavě slova a ne náznaky a ksichty," radí Francis Rosalii, která ho nechá sledovat detektivem, aby se ujistila, že má milenku (Kateřina Lojdová). „Kdybych věděl, na kolik vyjde, řekl bych ti to sám," přiznává skrblík Francis, který se se svou ženou shoduje, že dobrá atmosféra na svatbě ještě nemusí automaticky znamenat dobrou atmosféru v manželství. Milence pak zaníceně vysvětluje jeho vztah k vlastní ženě: „Když s někým žiješ přes 30 let, může se stát, že k němu přilneš," podotýká Francis, který si pozve milenku na svatbu své dcery. „Já jsem jí říkal, že to není dobrý nápad," zdůrazňuje své ženě v představení, které režírovala rodačka z Pardubic Michaela Doleželová.

Autor: Tomáš Dvořák
Foto: Pantheon production