Dobráci získají pět milionů na pořízení techniky a věcných prostředků požární ochrany

Pardubice – Zastupitelstvo Pardubického kraje schválilo rozdělení více jak pěti milionů korun pro jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí na pořízení požární techniky a věcných prostředků požární ochrany. Jedná se například o pořízení dýchací techniky, zásahových oděvů, elektrocentrál či opravy cisternových stříkaček.

„Dotační program na pořízení techniky a věcných prostředků požární ochrany patří již mezi tradiční a obcemi hojně využívaný, a to především pro své široké zaměření. Dotace se pohybují od řádů jednotek tisíc na pořízení zásahové obuvi, svítilen nebo motorových pil, až po větší dotace na opravy cisternových automobilových stříkaček či pořízení dýchacích přístrojů. Celkově v rámci prvního kola rozdělíme přes 5,1 milionu korun pro 127 obcí v našem kraji," řekl hejtman Martin Netolický.

Mezi podpořenými obcemi je například Vranová Lhota, která podala žádost na pořízení starší cisternové automobilové stříkačky a získá od kraje 300 tisíc korun, dále pak například Chotovice, které získají 154 tisíc korun na pořízení skříňového požárního automobilu. Částku 100 tisíc korun na pořízení dýchací techniky získá z krajského rozpočtu Mladkov, 60 tisíc na stejný účel obdrží Lipovec a 50 tisíc korun pak Lipoltice.

Autor: Mgr. Dominik Barták / Pardubický kraj
Zdroj a foto: Pardubický kraj