Do „Žluťáka" už se moc těší. „Na koncert tam dorazí lidé, které mám rád," říká zpěvák Michal Hrůza

Pardubice – „Pardubice jsou moje srdcová záležitost," říká známý zpěvák Michal Hrůza, který se do svého osudového města, kde začínal hudební kariéru, brzy podívá. Ve čtvrtek 30. března 2023 totiž zamíří během svého jarního koncertního turné do hudebního klubu Žlutý pes

Do „Žlutáku" se moc těší. I kvůli přátelům

„Zahrát si ve Žluťáku, kde to všechno začalo, bude super. Už teď se tam moc těším. Volají mi kamarádi z doby, kdy jsem v Pardubicích žil, že by rádi dorazili. Vím, že tu budou lidé, které mám rád. Každý koncert je něčím specifický, ale ten pardubický bude obzvlášť," svěřil se Michal Hrůza, který přemítal, že by u Žlutého psa mohla být k vidění i premiéra jeho nové písně s pracovním názvem Plavec.    

„Přijde mi hezký. Doufám, že Plavec bude celkově pozitivně vnímaný, i když asi ne jednostranně. Ale když mi tato písnička spadla do hlavy, byl jsem v takovém úžasném rozpoložení, tak doufám, že to dokážeme přenést na naše fanoušky," nechal se slyšet známý zpěvák, kytarista, textař a skladatel v jedné osobě. „Uvidíme, jestli Plavce stihneme s kapelou do Pardubic nacvičit," dodal Michal Hrůza.    

Posluchače chtějí zásobovat postupně

Někdejší člen pardubické fomace Ready Kirken se před časem rozhodl, že se svou aktuální Kapelou Hrůzy nemíní vydávat v dohledné době celé nové album. „Budeme naše příznivce zásobovat postupně, písničku po písničce. Je to teď takový nový model, tak uvidíme, jak bude fungovat," sdělil známý kumštýř, který je zvědav i na to, jak publikum Plavce přijme. 

„Baví mě lidi překvapovat. Věřím, že se to podaří také tentokrát," podotkl Michal Hrůza, jenž se při skládání nových skladeb vždy řídí tím, co aktuálně prožívá. „Donedávna jsem měl období zpytování. Řešil jsem hodně věcí, které jsem zažil v posledních 2, 3 letech. Ale už u novinky Nahoru jsem si řekl, že je potřeba se dívat hlavně dopředu," uzavřel.

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: www.michalhruza.cz