Do Pardubic se vrací jarní cyklojízda. Naláká na výzvu Do práce na kole…

Pardubice patří k městům s nejaktivnější cyklodopravou a také s nejvyšším počtem účastníků výzvy Do práce na kole. Do té se organizátoři z Pardubic zapojují už po deváté a letos už registrují téměř 800 účastníků. Předzvěstí květnového klání bude společná cyklojízda 16. dubna odpoledne.

Cyklojízdu v Pardubicích dříve pořádal spolek Městem na kole, po několikaleté přestávce se letos organizace ujímá Eliška Jiránková, která v krajském městě koordinuje Do práce na kole. Cyklojízda je však určená nejen zaregistrovaným účastníkům květnové soutěže, ale i široké veřejnosti a celým rodinám.

„Sejdeme se v úterý 16. dubna v 17 hodin u Krajského úřadu. Trasu ještě ladíme, ale už teď můžeme slíbit, že po okružní jízdě dojedeme do parku Na Špici a tam na nás bude čekat gril a drobné občerstvení za dobrovolné příspěvky,“ říká Eliška Jiránková.

V Pardubicích výzvu Do práce na kole podpořily firmy jako ERA, Panasonic, Medela nebo Stapro. Další pak přispěly výhrami do soutěže a také akcemi pro účastníky zdarma. Startovné zaměstnancům pak platí třeba ČSOB nebo Krajský úřad.

Odkazy:

www.dopracenakole.cz/locations/pardubice
www.facebook.com/events/2638687379494380/

Zdroj: Do práce na kole Pardubice
Foto: ilustrační redakce Pardubice ŽIVĚ

  •  
  •