Do Pardubic přichází švédský reprezentant Johan Harju…

Pardubice – Vedení Dynama se rozhodlo reagovat na změny v kádru, do Pardubic přichází švédský útočník Johan Harju. Třiatřicetiletý hokejista se stěhuje na východ Čech ze švédského Luleå, se kterým se v minulé sezoně probojoval do semifinále švédské ligy. 

„Jsem moc rád, že přichází dobře vybavený bruslař s kvalitní střelou, který bude díky svým fyzickým parametrům silný nejen na puku, ale i na brankovišti,“ uvedl generální ředitel a předseda představenstva Dynama Martin Sýkora.

Johan Harju začínal svoji hokejovou kariéru právě v Luleå. V roce 2007 byl v šestém kole draftován do Tampy Bay. Před NHL získal cenné zkušenosti v KHL, kde odehrál jednu sezonu v dresu moskevského Dynama. V dubnu 2010 podepsal roční smlouvu s Tampou, za níž nastoupil k deseti utkáním. V AHL byl nominován do utkání hvězd. Posledních pět sezon strávil ve švédském Luleå, s nímž vždy postoupil do play off a dva ročníky byl kapitánem.

„Celé to bylo velmi rychlé. Určitě pomohlo i to, že u nás hraje jeho krajan Oscar Eklund, se kterým byl v kontaktu”, doplnil Martin Sýkora na adresu hráče, který ve dvou sezonách ve švédské nejvyšší soutěže vstřelil nejvíce vítězných branek.

Johan Harju má bohatou zkušenosti se švédskou reprezentací, za níž nastoupil na juniorských i seniorských mistrovstvích světa. V roce 2009 a 2010 získal v dresu Tre Kronor bronzovou medaili. 

Johan Harju

  • Post: útočník
  • Datum narození: 15. května 1986
  • Výška: 190 cm
  • Hmotnost: 95 kg
  • Držení hole: levé

Ladislav Lubina před prvním utkáním extraligy

„Tento týden jsme už všichni mysleli nad nadcházející první utkání nové sezony, které nás čeká v pátek na ledě Mladé Boleslavi. Poslední tréninky jsme směřovali na start extraligy. Každý den jsme měli video porady. Myslím si, že jsme se připravovali na první utkání velmi zodpovědně.Čekáme, že také něco řekne Martin Látal, který působil v Boleslavi v minulou sezonu, řekl hlavní trenér Ladislav Lubina.”

„První utkání v extralize v novém ročníku jsou těžká, nikdo neví, co může očekávat. Všechna mužstva jsou plná elánu a sil a všichni chtějí vyhrávat hned na začátku,” doplnil hlavní trenér.

Zdroj a foto: HOCKEY CLUB DYNAMO PARDUBICE, a.s.

  •  
  •