Do kraje míří 17 přístrojů na podporu dýchání pro pacienty s koronavirem…

Pardubice – Krajský krizový štáb dnes v rámci svého pravidelného jednání řešil mimo jiné převzetí celkem 17 kusů přístrojů na podporů dýchání v intenzivní péči pro pacienty s koronavirem v Nemocnicích Pardubického kraje. Štáb řešil také avizovanou distribuci respirátorů pro sociální služby.

„Dnes jsme pro potřeby Nemocnice Pardubického kraje obdrželi dvě dodávky zařízení pro ventilační podporu pacientů v intenzivní péči, kteří jsou pozitivní na koronavirus. Jedná se celkem o 13 oxygenátorů, které jsou zápůjčkou, což znamená, že je do 60 dnů od ukončení nouzového stavu vrátíme Správě státních hmotných rezerv. Čtyři ventilátory jsou pak darem od státu pro Pardubický kraj a budou taktéž sloužit pro potřeby našich nemocnic akutní lůžkové péče,“ sdělil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Krizový štáb byl zároveň ředitelem Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje informován o distribuci respirátorů pro sociální služby. „Celkem 155 tisíc respirátorů je v tuto chvíli prostřednictvím profesionálních hasičů distribuováno přímo do konkrétního zařízení s tím, že by každý pracovník měl obdržet 50 kusů respirátorů,“ řekl hejtman Netolický.

Zdroj: Pardubický kraj
Foto: ilustrační redakce Pardubice ŽIVĚ

  •  
  •