Do Gymnázia Mozartova v Pardubicích investoval kraj za poslední čtyři roky přes 60 milionů…

Pardubice – Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a krajský radní Bohumil Bernášek jednali s předsedou KDU-ČSL a poslancem Markem Výborným, který před svým nástupem do Poslanecké sněmovny působil jako ředitel Gymnázia Mozartova v Pardubicích. Společně debatovali nejen nad rozvojem gymnázia, ale dotkli se také dalších témat spojených se školstvím.

„Velmi pozitivně vnímám, když jsou poslanci z našeho regionu aktivní v území a opouštějí pražskou bublinu. Bez ohledu na politickou příslušnost jsme si navzájem partnery, kterým by mělo jít o rozvoj celého území,“ uvedl hejtman Martin Netolický. Vzhledem k předcházejícímu působení Marka Výborného v pozici ředitele Gymnázia Mozartova v Pardubicích bylo jedním z témat právě směřování této školy a krajské investice. „Stejně jako v řadě dalších, a to nejen technicky zaměřených školách, se nám daří čerpat prostředky z evropských fondů. Školu jsme v roce 2015 nechali zateplit, následně se přidala investice do školní jídelny a kuchyně, v letošním roce jsme otevřeli interaktivní učebny. To vše za částku přesahující 60 milionů korun. V příštím roce bychom rádi investovali do venkovního sportoviště,“ shrnul hejtman Martin Netolický.

Ten se společně s krajským radním Bohumilem Bernáškem informoval také stavu přihlášek ke studiu na příští školní rok. „Gymnázium patří mezi školy, které se pyšní velkým zájmem o studium. V tuto chvíli evidujeme přibližně 280 přihlášek s tím, že škola otevře tři třídy prvního ročníku. V současné době zde studuje okolo 370 žáků ve 12 třídách,“ sdělil radní Bohumil Bernášek.

Poslanec Marek Výborný seznámil zástupce kraje se záměrem na ukončení svého působení ve Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Zastupitelstva Pardubického kraje. „Považuji za rozumné přenechat místo ve výboru jinému zástupci Koalice pro Pardubický kraj. Ten bude schopen tuto funkci vykonávat s maximálním nasazením, jelikož vzhledem k mému působení v centrální politice nemohu garantovat svoji účast na jednáních. Jsem přesvědčený, že regionu mohu pomoci především svojí prací v Poslanecké sněmovně,“ řekl Marek Výborný. Kromě školství se Marek Výborný i Martin Netolický dotkli dalších témat včetně věcného záměru nového stavebního zákona či financování oprav silnic II. a III. tříd a zajištění funkčnosti sociálních služeb. “Zde musíme společně, kraje i politická reprezentace, jednat s vládou, aby tyto potřebné prostředky skutečně na kraje a k poskytovatelům sociálních služeb včas dorazily,” uzavřel poslanec Marek Výborný. 

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •