Divadlo Exil uvede v březnu českou premiéru a nabídne autorské čtení…

Pardubice – Cesta do Benátek. To je název norské komedie, kterou Exiláci v sobotu 19. března od 19:00 nabídnou v české premiéře. Zavede nás do jednoho bytu, kde vedle sebe žijí staří manželé. Kdysi hodně cestovali, dnes už na to nemají zdraví ani peníze. Tak vyrážejí na výlety po celém světě přímo doma. Co se stane, když se do toho objeví ztřeštěná uklízečka a instalatér?

„Režie se ujal zkušený divadelník Alexandr Gregrar, který už s námi několikrát hrál. Autorkou je Bjørg Vik norská novelistka, autorka povídek, scénáristka, novinářka," říká principálka souboru Kateřina Fikejzová Prouzová.

V pátek 25. března se od 19:00 se v Exilu představí hned několik talentů. Své texty a básně tady budou číst Pardubáci  Anna Řehůřková, Petr Kylian a především Kamil Bouška, který patří mezi nejtalentovanější české básníky nejmladší generace. Dokazuje to i dvojnásobná nominace na cenu Magnesia Litera v kategorii poezie.

„Ve druhé části večera zahraje hudební formace MAR/Dušan Zita, Honza Chvátal, special host Rodrigo/ – improvizační rytmická sekce bývalých členů skupiny Daen, kteří svou muzikou odkazují na prvky funky, jazzu a punku," uvádí koordinátorka literárně hudebníh večera Naďa Kubínková. Autorský večer pak uzavře Jam session.

Na repertoár Divadla Exil se po dlouhé pauze vrací také komedie Hra na vlka. Poprvé ji diváci uvidí v úterý 29. března od 19:00.

„Nechtěnou přestávku nám způsobila dvě těhotenství a pak covid. Jednu roli jsme museli přezkoušet. Nově se můžete těšit na herečku Andreu Moličovou," vysvětluje režisér Alexander Andrejs. Současná česká komedie se odehrává na stránkách románu. Spisovatel Paul popisuje čtyři ženy, čtyři vztahy, čtyři úhly pohledu. Paul přitom zapomněl, že příběhy mohou ožít.

O novinky nebude nouze ani v dubnu, kdy jsou připraveny hned premiéry. Obě nabídnou autorské divadlo. Další díl divadelního seriálu Seroš se jmenuje Matka útočí. Dalším titulem je komedie Útulek autora a režiséra v jedné osobě Honzy Musila, herce Východočeského divadla Pardubice. 

Foto: Seroš – Divadlo Exil
Zdroj:Divadlo Exil