Dílo Andyho Warhola by mohlo zavítat do Pardubic

Pardubice – V rámci dlouholeté spolupráce Pardubického kraje a Prešovského samosprávného kraje by v roce 2024 mohla Východočeská galerie v Pardubicích vystavovat v prostorách Winternitzových automatických mlýnů část díla vůdčí osobnosti pop-artu, malíře, grafika a filmaře Andyho Warhola.

Část sbírky by do Pardubic mohlo zapůjčit Muzeum moderního umění Andyho Warhola v Medzilaborcích. Nejen o této mimořádné příležitosti jednal v Prešově s předsedou Prešovského samosprávného kraje Milanem Majerským hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

„Již před časem jsme s kolegy s Prešovského samosprávného kraje otevřeli téma spolupráce naší Východočeské galerie a Muzea moderního umění Andyho Warhola v Medzilaborcích. V tuto chvíli je naším cílem, aby byla část díla Andyho Warhola ve Winternitzových automatických mlýnech, kam se v příštím roce galerie přesune, vystavena v roce 2024. Muzeum v Medzilaborcích by mělo projít zásadní rekonstrukcí, které bychom chtěli využít právě k tomu, aby tato mimořádná expozice byla představena v našem kraji. Z mého pohledu se jednoznačně jedná o příležitost, které se musíme chopit. Proto budeme nyní intenzivně komunikovat s našimi slovenskými kolegy," řekl hejtman Martin Netolický.

Autor: Mgr. Dominik Barták
Zdroj a foto: Pardubický kraj