Dětský domov o prázdninách osiřel…

Pardubice – Dělníci vystřídali v Dětském domově Pardubice na ulici „Ke Tvrzi“ děti. Důvodem je rekonstrukce toalet, koupelen a elektroinstalace. Pracuje se ve všech patrech 103 let staré budovy.  Malí obyvatelé by se měli vrátit na začátku září.

„Předmětem rekonstrukce jsou WC pro děti i personál ve všech podlažích objektu. V rámci přestavby budou vyměněny dožilé rozvody odpadů a vody, upraví se dispozice společných koupelen. V těchto prostorách se uskuteční rekonstrukce elektroinstalace včetně osvětlení. Bude řešena nevyhovující a chybějící vzduchotechnika. Dále bude provedena výměna dlažby, obkladů a instalace nové sanitární techniky. Celkové náklady jsou zatím předpokládány ve výši 4,6 milionů korun,“ sdělil Bohumil Bernášek, radní pro školství.

Po dobu rekonstrukce poskytl azyl pro většinu dětí Domov mládeže na Rožkově ulici. Některé ale mají možnost trávit prázdninové dny u rodičů nebo na táborech či sportovních kurzech.

Dětský domov o prázdninách osiřel
« 1 z 6 »

„Transformace dětských domovů, kdy by se měly děti stěhovat se do bytových jednotek, vázne na nedokončené legislativě.  V současné chvíli jsme plně vytíženi a musíme odmítat žádosti ze strany OSPODu. Na druhou stranu musím říci, že nám s ubytováním našich dětí velmi pomáhá město Pardubice. Ani to však vzhledem podmínkám, ve kterých musíme dle platných právních předpisů, nestačí, “ sdělila Kateřina Fialová, ředitelka Dětského domova Pardubice.

Kapacita pardubického domova je v tuto chvíli zcela zaplněna.  V bytech bydlí 16 dětí  a v garsonkách 2 dospělé slečny. V tuto chvíli je ve stavu 36 dětí a pro pětičlennou sourozeneckou skupinu rezervujeme místa. Tyto děti budeme přijímat 1. září. 

V pardubickém dětském domově nalézaly opuštěné děti potřebnou péči a svůj nový domov od roku 1915. Samotné sídlo domova je však mnohem starší. Vila pochází z roku 1898. Plánované opravy započaly v červnu. Na konci srpna by mělo být hotové  1. patro a celá stavby do konce září.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •