Dětské centrum Veská má nový sociální automobil. Přispělo na něj více než šedesát firem z regionu…

Veská – Zcela nový vůz značky Dacia Dokker mohou nyní využívat pracovníci Dětského centra Veská. Slavnostní předání automobilu proběhlo v pondělí 11. února 2019 za účasti zástupců dané organizace a poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje.

Dětské centrum Veská, které pomáhá dětem a jejich rodinám v nepříznivých životních situacích, obdrželo svůj třetí vůz v rámci projektu Sociální automobil. Projekt funguje po vzoru evropských měst již 20 let, za tu dobu Kompakt předal v České republice na stovky vozidel. Centrum Veská získalo v celkovém pořadí 756. automobil. Ve většině zařízení pečujících o děti je vozový park ve velmi špatném technickém stavu. Tato zařízení pak mohou získat nové auto jen velmi obtížně, proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a pomoci těm, kteří v životě nemají stejnou startovní čáru jako my,“ uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt.

Nový automobil může centrum pro děti využívat zejména díky štědrosti lokálních firem, které na vůz přispěly. Celkem se na projektu podílelo 65 subjektů z regionu.

O projektu Sociální automobil

Za spoluúčasti firem a společností se poděbradská reklamní agentura Kompakt snaží o vytvoření, zdokonalení a obnovení vozového parku v ústavech a zařízeních, která svou činnost zaměřila na výchovu, vzdělání, rehabilitaci a integraci zdravotně, mentálně či jinak hendikepovaných lidí. Projekt stojí na systému tzv. „reklamy na kolech“ a spočívá v tom, že jednou v roce přejde obchodní zástupce na tento projekt a po dobu tří měsíců získává firmy, které jsou ochotné přispět na dobrou věc a chtějí se podílet na přípravě automobilu, jenž poputuje do některého ze sociálních zařízení. Daná organizace tak získá nejen dobrý pocit za svou dobročinnost, ale i reklamu na vozidle, které je na silnicích všem na očích.

Od roku 1997, kdy byla zahájena realizace tohoto projektu, se za pomoci firem a společností po celém území ČR podařilo předat již 700 sociálních automobilů. Vzhledem k zahraničním zkušenostem byl doposud tento projekt postaven na vozech Renault Master, Renault Kangoo a Dacia Dokker.

O společnosti Kompakt s.r.o.

Reklamní agentura zahájila svou činnost v oblasti reklamy a propagace v roce 1993. Jejími jednateli jsou PaedDr. Miroslav Káninský a Pavel Bažant.

Hlavní činností agentury je tvorba informačních plakátů, map, mapových průvodců a knižních publikací. Nejprestižnějším projektem společnosti je projekt „Sociální automobil“, který se snaží o vytvoření a obnovení vozového parku v zařízeních, která svou činnost zaměřila na výchovu, vzdělání, rehabilitaci a integraci hendikepovaných lidí.

Celorepubliková působnost společnosti je zajišťována prostřednictvím sítě obchodních zástupců, kterých je aktuálně osmdesát. Firma má celkem 21 stálých zaměstnanců a její roční obrat činí 80 milionů korun.

Více informací naleznete na www.kompakt-cr.cz

Zdroj a foto: EPIC PR

  •  
  •