Děti bodovaly, našly telefon i peněženku. Oba nálezy jsou už u svých majitelů…

Pardubice – Poslední listopadový den byl ve znamení nejrůznějších nálezů. Strážníci vyjížděli k zapomenutému batohu s injekčními stříkačkami, zatoulanému pejskovi a  předávali k dalšímu zpracování i nalezený občanský průkaz. O největší úlovky se ale postarali školáci.

Nový chytrý telefon našel páťák ráno cestou do školy. Svůj objev předal ve škole kamarádovi s tím, že je nutné telefon odevzdat policii. Spolužáci tedy opatrovali telefon až do konce vyučování, kdy přes tísňovou linku vyrozuměli strážníky, kteří od nich nález převzali.

Když na přestupkovém oddělení ztracený telefon evidovali, začal zvonit. Na druhém konci byla šestiletá holčička, která telefon ztratila a volala na svůj telefon z tatínkova mobilu. V jeho doprovodu se poté dostavila na služebnu, aby si svůj nový telefon, který dostala od rodičů před týdnem, napodruhé lépe schovala..

Dobrý skutek si připsaly i děti, které našly peněženku i s hotovostí ve výši 1300 Kč v linkovém autobusu jedoucí na trase Pardubice – Ústí nad Orlicí.

Peněženku našly při nastupování na zastávce v Chrudimi a okamžitě ji předaly řidiči. Ten vyrozuměl strážníky, protože majitelem byl muž z Pardubic. Strážníci se již postarali, aby se peněženka i s celým obsahem dostala k majiteli.

Všem dětem, díky kterým se ztracené věci vrátily majitelům, patří velká pochvala. V případě školáků z Pardubic, kteří se strážníky sami jednali a nahlásili i školu, kam chodí, připraví strážníci z oddělení prevence dárkovou tašku i poděkování před spolužáky.

Malým nálezcům z linkového autobusu, na které bohužel nemáme spojení, děkujeme alespoň prostřednictvím této zprávy. Jsou báječní!

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

 
 
 • Jeden řidič pod vlivem alkoholu, druhý pod vlivem amfetaminu…
 • Pardubice – Dvě noci a dva řidiči pod vlivem. Ten první pod vlivem alkoholu usedl za volant v sobotu, druhého hlídka

   
   
 • Policie ČR pátrá: Z místa nehody odjel…
 • Pardubicko – V pondělí 3. ledna 2022 v 5:35 hodin v Holicích na silnici I/36 v prostoru okružní křižovatky ulic Holubova, Bratří Čapků, Hradecká

   
   
 • Východočeské divadlo Pardubice bude po dvou letech znovu hostit GRAND Festival smíchu…
 • Pardubice – Po loňské covidové přestávce se Východočeské divadlo Pardubice opět chystá na start tradičního lednového GRAND Festivalu smíchu, jehož

   
   
 • Terminál B postaví společnost BAK…
 • Pardubice – Pardubice znají firmu, která pro město postaví dopravní terminál pro meziměstskou autobusovou dopravu. Ve veřejné soutěži na stavbu

   
   
 • Strážníci vezli domů 14letého bruslaře. Probořil se ledem…
 • Pardubice – Mysleli jsme, že nemusíme upozorňovat na samozřejmé věci, ale přesto veřejnost důrazně varujeme: Nevstupujte už na led. Do