Desátá zastávka série Kolo pro život míří do Chrudimi…

Chrudim – Seriál Kolo pro život čeká tento víkend již 10. zastávka letošního ročníku. Atraktivní závod Manitou Železné hory CARDION se jezdí už od roku 2000 a řadí se k nejnavštěvovanějším podnikům v rámci kalendáře cyklistické MTB série. Oblíbená akce zamíří do Chrudimi v sobotu 21. srpna, na programu jsou dvě závodní trasy i pohodové jízdy pro rodiny s dětmi.  

Manitou Železné hory CARDION je jedním z nejstarších amatérských MTB závodů u nás, součástí kalendáře seriálu Kolo pro život je od samého začátku. Atraktivitu mu dodává zejména start z historického Resselova náměstí a úvodní pasáž, kdy závodníci zdolávají Široké schody," popisuje Tomáš Pravenec ředitel komunikace pořádající agentury Petr Čech Sport.

Místo startu pro hlavní závody na trasách B a C je totožné, délka i převýšení se liší. Zatímco účastníky béčka čeká porce 65 kilometrů s převýšením přes 1300 metrů, závodníci na trase C se vydají na 39kilometrový okruh s převýšením okolo 550 metrů. Obě tratě jsou plné zajímavých technických pasáží, dlouhých výjezdů i sjezdů a nádherného krajiny Železných hor.

Nezávodní Family jízda určená rodinám s dětmi nabízí 19kilometrovou projížďku s minimálním převýšením a je vhodná pro děti od 7 let. Zázemí vyroste u ploché dráhy za Gymnáziem Josefa Ressela.

Součástí programu jsou bohaté doprovodné aktivity pro děti (malování na obličej, fotokoutek, T-Mobile Adventure zóna) i cyklistické zápolení NOVA Junior Trophy. Zájemci o závod Manitou Železné hory CARDION se mohou registrovat prostřednictvím oficiálních stránek seriálu www.kolopro.cz, kde najdou doplňující informace ke všem závodům, včetně map a startovacích časů. Seriál Kolo pro život pokračuje třetím víkendovým festivalem 4. a 5. září ve Znojmě. 

Zdroj a foto: SPORT INVEST Marketing