Davy u letiště…

Pardubice – Z tohoto pohledu pro nás byla doslova neuvěřitelná zkušenost ze sobotní v noci, kdy jsme v Pardubicích Na Dolíčku narazili na shromáždění doslova stovek osob.

Ti lidé se prostě přišli podívat na přistávající letoun Ruslan. Mezi diváky byly i rodiny s dětmi. Někteří z nich se nás ptali, proč mají odejít domů, jestli je na to nějaké nařízení. Další třeba rodina se dvěma dětmi asi předškolního věku. Ti nám zase tvrdili, že jsou na nezbytné procházce.

V této souvislosti se nám nabízí jedno srovnání. Spousta lidí se pohoršovala nad chováním lyžařů, kteří se při návratu z Itálie vyhýbali kontrolám i karanténě.  Nyní tu samou zodpovědnost ukázali lidé v Pardubicích u letiště.


Výzva pardubických policistů > Při zjištění nerespektování nařízení vlády budeme nekompromisní! 

Vzhledem k tomu, že v následujících dnech opětovně přiletí na pardubické letiště transportní letoun Antonov, za policii bychom rádi důrazně požádali občany, aby důsledně dodržovali všechna vydaná nařízení vlády. V tomto případě konkrétně to, aby se nesrocovali na místech, odkud je přistání letounu dobře vidět. V sobotu jsme na jednom místě zaznamenali více než stovku lidí, včetně dětí. Většina uposlechla výzev policistů, nicméně jednání tří mužů, kteří výzvy neuposlechli, budeme oznamovat příslušnému správnímu orgánu.

Občané, opravdu v této situaci nejde o to, kdo s koho, zda vyhrajete vy s vaší výmluvou, že jdete na procházku nebo policie. Všem nám by mělo jít hlavně a především o společnou věc, aby všichni respektovali nařízení vlády, aby různá omezující opatření mohla skončit co nejdříve. Prosíme vás, myslete na své zdraví! My jsme ti, kteří jsou společně s celým IZS v první linii, my jsme pro vás venku, vy pro nás zůstaňte doma!

Zdroj a foto: Městská Policie Pardubice a Policie ČR

  •  
  •