Darujte virtuální realitu jako zážitek!

Hledáte ideální vánoční dárek na poslední chvíli? Věnujte svým blízkým zážitek v podobě virtuální reality! Objevit dosud nepoznané světy budou moci v nově vybudovaném centru zábavy, které se nachází v přízemí kulturního a společenského centra IDEON v Pardubicích

Atrakce, které probouzejí hravého ducha

IQ PARK IDEON je plný interaktivních atrakcí. „Každý si zde může vyzkoušet svoje schopnosti, poznat něco nového a zábavnou formou se dozvědět spoustu důležitých a užitečných informací. Atrakce v IQ PARKU IDEON jsou tvořeny tak, aby v dětech probouzely hravého ducha, zdravou soutěživost a zájem o fyzickou aktivitu," říká Petr Vašíček, zakladatel centra, ve kterém se určitě nebude nikdo nudit.

Horská dráha nebo cesta vesmírem

S pomocí virtuálních brýlí se tu mohou přenést na horskou dráhu nebo se vydat na cestu vesmírem. Na závodním simulátoru si otestují své řidičské a závodní schopnosti. Budou mít jedinečnou příležitost zde řídit závodní auto nebo se projet na pořádné motorce neomezenou rychlostí. 

Na populárních sportovních simulátorech si mohou zahrát ragby, fotbal, hokej, basketbal, kriket, lakros nebo golf a vyzkoušet stále populárnější biatlon. „Propojili jsme běžkařské trenažery s biatlonovou tratí," upřesňuje zakladatel centra, kde ani o střílení nebude nouze. A to nejen při biatlonu, ale také díky unikátnímu loveckému simulátoru. „Zde je možné si vybrat lov divočáků, ptáků v lese či na louce, a to ve všech ročních obdobích," dodává.

Darujte virtuální realitu jako zážitek!
« z 10 »

Interaktivní horolezecká stěna i Xbox

V pardubickém IQ PARKU IDEON je k dispozici rovněž interaktivní horolezecká stěna. „Díky unikátní technologii je na horolezeckou stěnu promítána hra, kterou lze ovládat fyzickým pohybem na stěně a zažít spoustu zábavy," vysvětluje zakladatel centra, v němž se dá vychutnat i Xbox dobrodružství s kamarády

IQ PARK IDEON láká také na tabuli s interaktivní optikou. Dětem pomůže pochopit, jak funguje lom světla před čočkou fotoaparátu či dalekohledem. Za pozornost stojí rovněž interaktivní pískoviště s projekcí. Ta umožní netradiční promítání barev oceánů, země, hor a sněhu na písek. 

IQ PARKU IDEON je určen pro všechny zájemce od 8 let. Bližší informace o něm najdete také na webu www.iqparkideon.cz, na Facebooku @iqparkideon, Instagramu iqpark_ideon, e-mailu info@iqparkideon.cz, případně telefonu 702 006 383.

Do kdy vyzvednout poukaz před Štědrým dnem?Dárkový poukaz do IQ PARKU IDEON je možné věnovat komukoliv. Pokud chcete mít jistotu, aby nechyběl pod tím správným vánočním stromečkem, může si ho Ježíšek vyzvednout na pokladně do čtvrtka 23. prosince do 20 hodin.

Autor: Tomáš Dvořák
Foto: Michal Král