„Daří se výborně. Všechno nám roste. Hlavně, abychom byli všichni pozitivní,“ vtipkoval Marek Eben

Pardubice – Jednou z hlavních hvězd letošního 42. ročníku festivalu Pardubické hudební jaro, který se kvůli pandemii koronaviru přesunul netradičně na podzim, je populární herec, moderátor, skladatel a zpěvák Marek Eben.

Ten se v neděli večer objevil jako člen formace Bratři Ebenové v Sukově síni Domu hudby. „Jsme poctěni v této těžké době vaší návštěvou,“ přivítali se s publikem známí sourozenci. „My teď hrajeme skoro každý koncert, jako kdyby to bylo naposledy, než to zase zavřou,“ přiznal Marek Eben.

Hlavní je být pozitivní

„Souhlasím s tím, že bychom se neměli stresovat. Daří se výborně, všechno nám roste. Hlavní je, abychom byli všichni pozitivní,“ vtipkoval oblíbený umělec, jemuž vadilo, že kvůli povinným rouškám nemohl naplno pozorovat reakce diváků. „Když se smějete s rouškou, vypadáte jako vietnamský zájezd,“ podotkl při pohledu do sálu Marek Eben.

„Na naše koncerty chodí pestrý vzorek lidí. Je pravdou, že největší část tvoří ti, kteří už mají městskou hromadnou dopravu zdarma,“ nechal se slyšet zpěvák skupiny Bratři Ebenové, jenž prý sám dosáhl věku, kdy může v Praze jezdit za půlku.

Sleva na dojíždění

„Bylo k tomu potřeba podniknout dost potupnou proceduru, při níž musíte prokázat, že jste opravdu staří. Tehdy jsem pochopil, že ta sleva, kterou dostanete, není na ježdění, ale dojíždění. To jste vlastně ve stavu, kdy už ten stát ví, že tady dlouho nebudete, že jenom dojíždíte,“ žertoval Marek Eben, jehož cílem je při každé produkci získat na svou stranu zamlčence.

„Ten většinou sedí po boku nějaké ženy, která se dobře baví, ale on by dělal všechno na světě radši, než šel na náš koncert,“ vysvětlil autor písní Já na tom dělám, Folkloreček, Trampská či Nikdo to nebere, jemuž odměnou za povedené vystoupení na pardubickém festivalu bylo i dárkové balení piva. „Jde o nejoblíbenější květinu každého muzikanta,“ uzavřel.

Foto: Pardubické hudební jaro

  •  
  •