Dárci na krajském úřadu věnovali 620 kilogramů zimního ošacení, bot a ložního prádla potřebným

Pardubice – Odbor sociálních věcí Krajského úřadu Pardubického kraje uspořádal v minulém týdnu mezi svými zaměstnanci a dalšími zájemci sbírku zimního ošacení. Měla velký ohlas a pomůže klientům organizace SKP-Centrum a Oblastní charity Pardubice. Vybralo se 620 kilogramů oblečení, ložního prádla, ručníků a bot, včetně 53 párů dětských botiček.

„Sbírka byla určena pro Azylový dům pro ženy s dětmi, Azylový dům pro muže, Noclehárny, Nízkoprahové denní centrum a pro terénní program nízkoprahového centra, což jsou všechno služby SKP-Centra. Dále pak pro dospělé a děti v nouzi v Pardubicích a okolí, o které se stará Oblastní charita Pardubice. Její pracovníci věci odvezli dvěma osobními auty a jedním plně naloženým tranzitem a poté roztřídili v Sociálním šatníku. Moc děkuji všem, kteří před nastávajícími chladnými dny pomohli potřebným," uvedl radní pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola.

Další zájemci mohou využít charitní kontejnery na textil, které jsou červené a označené logem Charity. Čisté, nepoškozené oblečení a spárované boty se zde vkládají zabalené v igelitovém pytli nebo tašce.

Autor: Michele Vojáček
Zdroj a foto: Pardubický kraj