Dalším cílem na Zámku Pardubice je společenský sál a návštěvnické centrum…

Pardubice – Podepsáním prováděcí dohody mezi Pardubickým krajem, Východočeským muzeem, společností Masák & Partner a autory architektonických studií na společenský sál a návštěvnické centrum na Zámku Pardubice byl zahájen první kontrolní den přípravy těchto dvou projektů.

„Studie pro Pardubický kraj dělaly autorské osobnosti s výrazným tvůrčím rukopisem. Za studií společenského sálu stojí architektka Eva Jiřičná a její ateliér AI Design a za návštěvnickým centrem architekt Petr Všetečka a Transat Architekti. Při soutěži na prováděcí projekt jsme měli podmínku, že tento autorský rukopis bude v projektu zachován, proto jsme hned na začátku k tomu podepsali prováděcí dohodu, která nastaví vzájemné vztahy. Ateliér Masák & Partner, který vyhrál výběrové řízení, se specializuje na památkové objekty a má za sebou mnoho vynikajících realizací. Proto předpokládám, že i tady bude výsledek podle našich představ. Očekáváme, že ve spolupráci s původními autory studií přinesou další přidanou hodnotu, aby provoz na zámku byl nejen krásný, ale také dobře fungující po provozní stránce," řekl náměstek hejtmana pro kulturu a investice Roman Línek.

Prováděcí projekty mají být do roka hotové, potom by Pardubický kraj mohl začít soutěžit dodavatele. Na financování se bude ucházet o evropské dotace z dalšího programovacího období. Projekt návštěvnického centra a souvisejících prostor po Východočeské galerii je rozdělen do dvou etap.

Zdroj a foto: Pardubický kraj