Další investice do gymnázia v Jevíčku budou možná brzy realitou

Svitavsko – V roce 2020 nechal Pardubický kraj budovu jevíčského gymnázia zateplit. Jedná se o památkově chráněnou budovu, která je po rekonstrukci ve skvělém stavu. O rok později škola opravila také pískovcové prvky a nedávno se v prostorách domova mládeže dokončila rekonstrukce sociálního zařízení. Vypadá to však, že investiční činnost v případě gymnázia nekončí. Do Jevíčka se vydal radní pro oblast školství Josef Kozel.

V posledních letech jsme se intenzivně soustředili na to, abychom gymnáziu v Jevíčku vytvořili lepší podmínky a zázemí. Jen zateplení, které bylo realizováno mezi lety 2020 a 2021, stálo přes 30 milionů korun. S paní ředitelkou Lucií Škvařilovou jsme se však shodli na tom, že by škola potřebovala ještě další úpravy. Hovořili jsme například o zabezpečení vstupů do budovy školy a domova mládeže, protože bezpečí žáků i personálu je pro nás na prvním místě. Zajímá nás také stav domova mládeže, s jehož postupnou rekonstrukcí už škola začala. Rádi bychom ovšem pomohli s jejím dokončením tak, aby na sebe všechny práce navazovaly a nemusely se v budoucnu řešit nějaké další stavební úpravy. V ideálním stavu nejsou ani plynové kotle, takže nás na internátu čeká kus práce," uvedl radní Josef Kozel.

Gymnázium Jevíčko nabízí studium klasického gymnázia, ale také lycea s prvky waldorfské výuky. Vyučuje se zde již od roku 1897, kdy škola vznikla původně jako zemská vyšší reálka. Dodnes je její budova tou největší v celém městě.

Autor: Bc. Denisa Píšová
Zdroj a foto: Pardubický kraj