CZECH NATURE PHOTO 2019 v pardubickém Mázhausu…

Pardubice – Výstavní prostor Mázhaus láká milovníky přírody a fotografií na unikátní fotografickou výstavu s názvem CZECH NATURE PHOTO 2019.

První ročník úspěšné soutěže Czech Nature Photo proběhl v roce 2017.  Jedná se o přírodovědně zaměřenou odnož prestižní novinářské fotografické soutěže Czech Press Photo, která má více jak dvacetiletou tradici. Zakladatelem a organizátorem obou zmíněných soutěží je pražské multižánrové centrum Czech Photo Centre. Centrum výstavy zapůjčuje do různých měst po celé České republice a výjimkou nejsou ani Pardubice. V Mázhausu na Pernštýnském náměstí bude vystaven výběr z fotografického cyklu Czech Nature Photo 2019 od 4. února do 31. března 2020.

„Těší nás, že můžeme i v tomto roce navázat na úspěšnou spolupráci s Czech Photo Centre a představit Pardubákům jedny z nejpovedenějších snímků přírody za uplynulý rok. Návštěvníci se mohou těšit na výběr soutěžních, nominovaných i výherních fotografií,“ prozradila referentka Mázhausu Michaela Vápeníková.

Posláním celého projektu je, aby si lidé již od svého dětství uvědomovali, že jsou součástí přírody, byli seznámeni s jejími krásami a mohli si k ní vytvořit silně pozitivní vztah. Vystavené snímky ukazují rozmanitost živé přírody z celého světa očima českých a slovenských fotografů. Pro širokou veřejnost je výstava zcela zdarma otevřena od úterý do neděle od 10:00 do 18:00 hodin. Srdečně jsou zvány i školní kolektivy či družiny a zájmové kroužky. 

Zdroj a foto: Turistické informační centrum Pardubice

  •  
  •