Cyklotrasa číslo 24 propojí Pardubický a Jihomoravský kraj

Svitavsko – Cyklotrasa č. 24 „Svitava" v současné době vede z České Třebové do obce Stvolová. Plánované vedení přes Letovice do Blanska, kde dojde k napojení na evropskou dálkovou trasu EUROVELO 9, se dočká svého pokračování. Jednal o tom krajský radní pro cestovní ruch a sport Alexandr Krejčíř s náměstkem Jihomoravského kraje Janem Zámečníkem a starostou města Letovice Petrem Novotným.

„Územím Pardubického kraje vede cyklotrasa podél řeky Svitavy v délce přibližně 50 kilometrů, v terénu je vyznačena a jejím marketingovým koordinátorem je město Svitavy, konkrétně Turistické informační centrum Svitavy," uvedl krajský radní pro cestovní ruch a sport Alexandr Krejčíř s tím, že jedním z problematických míst je úsek mezi Letovicemi a Skrchovem na území Jihomoravského kraje, který brání bezpečnému průjezdu cyklistů. Tato situace by se mohla už brzy změnit díky plánované nové asfaltové komunikaci. Na nejbližším jednání zastupitelstev obou krajů by mělo dojít ke schválení a uzavření memoranda mezi kraji o bližší spolupráci v oblasti cyklodopravy. Po realizaci zmíněného úseku může být celá cyklotrasa vyznačena i na území Jihomoravského kraje, čímž dojde k propojení celé dálkové trasy.

„Nad rámec této spolupráce letos Pardubický kraj poskytl dotaci na umístění sčítače k této cyklotrase, díky čemuž získáme ucelené informace o intenzitě využívání trasy v oblasti Svitav, konkrétně v katastru obce Lačnov," dodal radní Krejčíř.

Autor: Bc. Denisa Píšová
Zdroj a foto: Pardubický kraj