Cyklobusem babím létem až do konce září!

KRAJ – I s nastávajícím babím létem budou pro všechny příznivce aktivního trávení volného času k dispozici cyklobusy projíždějící turistickou oblastí Českomoravské pomezí.

Až do konce září mohou cyklisté i pěší turisté využít pět linek autobusů uzpůsobených pro přepravu kol, které je zavezou k atraktivním místům Českomoravského pomezí i okolních regionů. Cyklobusy budou v provozu ještě po tři následující víkendy a o svátečním pondělí 28. září.

Turistickými autobusy se můžete vydat na výlet za památkami historických měst Litomyšl, Moravská Třebová, Polička, Svitavy a Vysoké Mýto i na další místa v okolí. Mezi nejoblíbenější patří zámek v Nových Hradech, oblast Toulovcových maštalí s trojicí rozhleden, Muzeum dýmek v Proseči, Hřebečské důlní stezky či rozhledna na Kozlovském kopci. Cyklobusy vyrážejí i za hranice našeho regionu. Navštívit můžete třeba Dolní Moravu, Orlické hory, Žďárské vrchy či Sečskou přehradu.


Růžová linka 680017

Moravská Třebová – Svitavy – Polička – Proseč – Nové Hrady – Litomyšl – Česká Třebová – Ústí nad Orlicí – Choceň – Vysoké Mýto

Linka propojující historická města Českomoravského pomezí zajíždí také do Toulovcových maštalí, k Hřebečským důlním stezkám, zámku v Nových Hradech, několika rozhlednám i cyklostezkám na Orlickoústecku.

Modrá linka 680018

Polička – Svitavy – Moravská Třebová – Štíty – Králíky – Dolní Morava

Tato linka zaveze do oblasti Orlických hor a Králického Sněžníku pěší turisty i cyklisty z Poličska, Svitavska a Moravskotřebovska. Cestující přiblíží také k Hřebečským důlním stezkám nebo mladějovské úzkokolejce.

Zelená linka 650555

Pardubice – Chrudim – Seč – Hlinsko – Proseč – Litomyšl – Polička – Svratka – Seč – Pardubice

Linka umožní objevovat krásy Českomoravského pomezí také turistům z Pardubicka, Chrudimska či Hlinecka. Zajíždí do oblasti Toulovcových maštalí, Litomyšle či Nových Hradů a po poledni také do Žďárských vrchů (např. Telecí, Lucký vrch, Svratka či Svratouch) a k Sečské přehradě.

Červená linka 680948

Litomyšl – Ústí nad Orlicí – Česká Třebová – Lanškroun – Čenkovice – Králíky – Dolní Morava

Tato linka vyjíždí z Litomyšle a míří až do oblasti Orlických hor a Králického Sněžníku.

Oranžová linka 700949

Litomyšl – Vysoké Mýto – Choceň – Žamberk – Deštné v Orlických horách, Šerlich

Linka míří z Litomyšle přes Vysoké Mýto do Orlických hor s konečnou zastávkou u Masarykovy chaty na Šerlichu.


Na všech linkách platí jednotný tarif IREDO, který nabízí výrazné slevy dětem, seniorům a osobám ZTP. Pro cestu cyklobusem je možné využít také zvýhodněné skupinové, síťové a časové jízdenky IREDO. Cena za přepravu kola je jednotná bez ohledu na vzdálenost. Podrobné informace o provozu cyklobusů včetně aktuálních jízdních řádů najdete na portálu www.ceskomoravskepomezi.cz nebo v informačních centrech regionu.

Provoz cyklobusů je realizován díky spolupráci měst Litomyšl, Moravská Třebová, Polička, Svitavy, Vysoké Mýto, destinační společnosti Českomoravské pomezí a Pardubického kraje.

Zdroj a foto: Českomoravské pomezí ● destinační společnost

  •  
  •