Cyklisté odložili svá kola, překážela jim…

Pardubice – Dva případy, dva cyklisté, hodně alkoholu a nakonec i dvě nalezená opuštěná kola.

V sobotu po osmé večer nalezl projíždějící cyklista na lesní stezce mezi Dubinou a Spojilem horské kolo. Leželo uprostřed cesty a oznamovatel měl obavy, aby nebyl v okolí někdo zraněný. Při prohledávání příkopů kontaktoval strážníky, kteří mu v hledání pomohli. A našli. Zhruba o 50 metrů dál ležel v lese muž, který byl silně pod vlivem alkoholu. Hlídce po probuzení sdělil, že to přehnal s alkoholem, chůze s kolem byla vyčerpávající a navíc si potřeboval odskočit. Potom zapomněl, že vůbec nějaké kolo má a v lese usnul. Na jak dlouho, netušil.

Pětatřicetiletý muž zraněný nebyl a rozhodně měl pro strach uděláno. Kromě cesty setmělým lesem se rozhodl, že poprosí strážníky, aby ho předali jeho přítelkyni. Protože hlídka z praxe ví, že toto řešení leckdy bývá nejvíce účinné, muži vyhověli. Jaký trest si vyslechl doma, to už bohužel nevíme.

V neděli v sedm ráno obdrželi strážníci další oznámení na plně vybavené a opuštěné jízdní kolo u hřbitova ve Mněticích. Nechyběla na něm ani cyklistická přilba a batoh. V batohu byly doklady, takže dohledat majitele bylo velmi snadné. I tento muž vyrazil na výlet, který spláchl pivem a už se z něj nedokázal vrátit s kompletním sportovním vybavením.

Jak vedl kolo, hodně se mu pletlo pod nohy, tak se ho rozhodl odložit a jít se domů vyspat. Muž byl hodně překvapený, když mu ráno u dveří zvonili strážníci s jeho kolem i batohem. Po překontrolování všech věcí si je rozespalý muž převzal zpět a mohl pokračovat v odpočinku.   

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •