Cyklisté mají v Pardubickém kraji ráj

KRAJ – Pardubický kraj se vyznačuje výbornými podmínkami pro cykloturistiku, v minulých letech tu vzniklo velké množství bike parků i trailů pro náročné bikery. I letos nabízí kraj s Destinační společností Východní Čechy  turistickou výherní soutěž Cyklopecky

„Očekáváme, že velká část cyklistických návštěvníků, která bude přijíždět na víc nocí, budou aktivní na cyklotrasách, cyklostezkách a trailech. S tím souvisí i krajská podpora budování servisních a nabíjecích stanic na elektrokola. Jejich seznam včetně tipů na cyklovýlety je lehce dostupný na našem turistickém webu  www.vychodnicechy.info v záložce Aktivní dovolená – cykloturistika. K cykloturistice se váže i výherní soutěž Cyklopecky, která nabízí konkrétní zajímavé cyklotrasy různých stupňů obtížnosti ve dvou sousedících krajích, Pardubickém a Královéhradeckém," uvedl podrobněji radní pro cestovní ruch kraje Alexandr Krejčíř.

Nová dálková cyklotrasa č. 8 povede Pardubickým krajem

Na jednání krajských cyklokoordinátorů při dopravní Komisi rady Asociace krajů ČR došlo ke shodě všech dotčených krajů na trasování dálkové cyklotrasy č. 8, a to v koridoru Děčín – Česká Lípa – Liberec – Jičín – Hradec Králové – Týniště nad Orlicí – Choceň – Ústí nad Orlicí – Česká Třebová – Lanškroun – Hoštejn – Rýmařov – Krnov – Opava – Ostrava.

„Na posledním jednání Rady Pardubického kraje jsme schválili příspěvek 390 tisíc korun pro Klub českých turistů, který letos vyznačí v terénu velkou část této cyklotrasy, zatím bez úseků Brandýs nad Orlicí – Ústí nad Orlicí, kde probíhají stavební práce na železničním koridoru a úseku Rybník – Lanškroun, kde není momentálně připravena základní cyklistická infrastruktura," dodal radní Krejčíř. Dálková cyklotrasa č. 8 vstoupí na území Pardubického kraje od Týniště nad Orlicí nivou řeky Tiché Orlice v Chocni (místní část Plchůvky), z Chocně bude pokračovat v souběhu se stávající dálkovou cyklotrasou č. 18 až do Ústí na Orlicí, z Ústí nad Orlicí po 4061 do České Třebové. Dále trasa povede přes Rybník, Třebovice do Lanškrouna a pardubické území opustí u Hoštejna.

Stezku mechu a perníku zdržel covid

Pokračuje také výstavba infrastrukturydálkové cyklotrasy č. 2 Labské stezky, nicméně další potřebné výkupy pozemků zpomalila v uplynulých dvou letech epidemiologická situace. Z toho důvodu se zřejmě některé termíny posunou.

Autor: PhDr. Zuzana Nováková
Zdroj a foto: Pardubický kraj