Čtrnáctiletý mladík vydechl přes jedno promile

Pardubice – Zatímco páteční hokejové derby se obešlo bez větších narušení veřejného pořádku, což bylo pro strážníky i policisty příjemným překvapením, nepříjemné překvapení byla pozápasová dohra. Při návratu na služebnu strážníci už za tmy potkali strážníci mladého chlapce na neosvětleném kole.

Absence povinné přilby také nebyl ten největší problém. Tím byla až provedená dechová zkouška, která ukázala 1,21 promile alkoholu v dechu, což u 14letého dítěte přece jen je hodnota poněkud nečekaná. Zaskočen tím byl i chlapcům otec, který si jej o chvíli později přijel na služebnu městské policie vyzvednout. Případem se bude zabývat ještě příslušný sociální odbor pardubického magistrátu.

Hokejové derby i kolem arény. Padesát přestupků řidičů

Dopravní značení nepomáhá. Upozornění na kontroly nepomáhá. V pátek při hokejovém derby v Pardubicích jen ve 2 ulicích přilehlých k hokejovému stadionu zjistili strážníci na 50 dopravních přestupků. Ve všech případech se jednalo buď o zákaz zastavení, nebo stání vozidel na chodníku.

I přesto, že jsme kontroly v těchto ulicích i ohlašovali dopředu (co víc ještě můžeme udělat), našlo se minimálně 50 řidičů, kteří nerespektovali nic. A zdaleka nešlo jen o fanoušky hostujícího týmu.

K této dlouhodobě neutěšené situaci je tu od nás několik poznámek:
– Ne, vážně nemůže každý parkovat hned vedle střídačky.
– Parkovací dům na Karlovině v době utkání volnou kapacitu měl, stejně jako parkoviště na Arnošta z Pardubic nebo v Jiráskově ulici či záchytné parkoviště v Masarykových kasárnách. U stadionu prostě všichni stát nemohou.
– Ne, Městská policie Pardubice nezřizuje parkovací místa.
– Dopravní značení řidiči nerespektují dlouhodobě, ale hokej skutečně není omluvenka pro dopravní přestupek.
– Přijet deset minut před úvodním vhazováním autem až k hokejovému stadionu a čekat volná parkovací místa je představa hezká, ale naivní. Nejen v Pardubicích.
– Kontroly provádíme také proto, že 30. září u zdymadla došlo k zahoření v motoru jednoho vozidla a přivolaní hasiči měli problém se k místu vůbec dostat se zásahovým vozidlem. A aby toho nebylo málo, tak při samotném zásahu byli hasiči některými přijíždějícími řidiči obtěžování požadavky na to, aby uhnuli s tou cisternou, protože "my tady jedeme na hokej.."
– Naopak – děkujeme všem řidičům, kteří parkují v souladu s předpisy. A také těm, kteří jsou si vědomi fyzických limitů infrastruktury (zejména faktu, že parkoviště nejsou nafukovací) a na hokej vyráží pěšky, hromadnou dopravou nebo prostě jen nemají potřebu parkovat hned vedle šaten hokejistů.

Hledaný muž vyrazil na hokej, místo něj si prohlédl policejní služebnu

Vybaven dresem, alkoholem a časovým náskokem v neděli vyrazil na hokej s Kladnem v Pardubicích 40letý muž. Do začátku zápasu zbývalo ještě několik hodin, takže si krátil čas pliváním po zemi a poleháváním před halou, což mu vyneslo pozornost svědků a příjezd hlídky. Při ověřování totožnosti strážníci zjistili, že místo hokeje se tento muž pojede podívat na úplně jinou hru na policejní služebně, protože jeho jméno svítí na seznamu hledaných osob. A tak se také stalo. 

Rvačku před diskotékou ukončili muži zákona

Tečku za sobotní tancovačkou v centru města udělala tečka mezi oči. Následnou mlýnici pak rychle spěchali rozpustit policisté i strážníci. Hlídka policistů a strážníků na místo dorazila současně a to ve chvíli, kdy se šest aktérů této šarvátky snažilo urychleně zmizet. Strážníci a policisté si rozdělili práci. Hlídka strážníků se urychleně vydala za dvěma muži, kteří se rovněž urychleně pokoušeli vzdálit. Jeden uposlechl výzev a zastavil se, druhý zastavil až poté, co proti němu strážník použil donucovací prostředky a pouta. Oba běžce strážníci vzápětí předali policistům, kteří se případem zabývají. 

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice