,,Cílem je extraliga!'' říká majitelka florbalového Dynama…

Pardubice – FC Dynamo Pardubice. Že Vám to něco říká? Hokej? Omyl! Je to název nového, ženského florbalového týmu. Jejich cíle jsou ty nejvyšší. Chtějí bořit mýty a překonávat hranice. Tento zajímavý projekt nám blíže představí sama majitelka klubu.

Co Vás vedlo k založení klubu?

5 let jsem byla v zahraničí. Mentalita tamních sportovních organizací je na úplně jiné úrovni. Jdou jasně za svým cílem, mimo dav. Nemám ráda to naše české: ,, Ono to nějak dopadne…''.

,, Chceme dokázat, že ženský florbal v Pardubicích bude mít světovou úroveň. ''

Proč Dynamo?

Když řeknete dynamo, každý si představí Pardubice. A to chceme. Chceme dokázat, že ženský florbal v Pardubicích bude mít světovou úroveň. Dynamo znamená sílu, energii a rychlost. Proto dynamo.

Říkáte ženský florbal?

Ano. V Pardubicích najdete velké množství kvalitních mužských týmů, ale ženský tým na profesionální úrovni tu nemáme. Proto jsme se zaměřili na tuto cílovou skupinu. Chceme u nás ženám a dívkám poskytnout maximální komfort a zázemí.

Jaké jsou tedy Vaše cíle?

Každého, koho se zeptáte Vám řekne, že to nemáme v hlavě v pořádku. Nikdo nám nevěří a každý se jen směje. Ale není právě v pořádku, co chceme dokázat? Vyjít ze stínu srabu a ukázat všem, že to jde?

Přes veškerou nedůvěru okolí je náš primární cíl extraliga. A víte, co dělá vítěz extraligy? Bojuje v Poháru mistrů.

Co byste chtěla říci závěrem?

Pokud chcete být součástí naší budoucnosti, přijďte na náborový trénink 10. 3. 2019 od 18:15 hodin do tréninkového centra na adrese Jiráskova 29. Více informací se dozvíte na našem webu www.fcdynamo.cz, dále na našem facebooku FC Dynamo Pardubice a také na instagramu dynamo_florbal. Nezapomeňte: nejhorší je, to nezkusit!

Zdroj a foto: Produkce Miller